Milton Keynes Dons - Charlton Athletic 0-1 (0-1). Liga angielska - 26. kolejka League One

W meczu 26. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 26 stycznia, drużyna Milton Keynes Dons przegrała z Charltonem Athletic 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadium mk.

L. Millar 18'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Charltonu Athletic (”The Addicks”) wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Liam Millar dla jedenastki ”The Addicks”. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Conor Washington.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Matthew O'Rileyowi z Milton Keynes Dons. Była to 28. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Charltonu Athletic.

W 50. minucie Conor Washington został zastąpiony przez Ronnie Schwartza. W 64. minucie w zespole Milton Keynes Dons doszło do zmiany. Louis Thompson wszedł za Matthew O'Rileya.

A kibice Charltonu Athletic nie mogli już doczekać się wprowadzenia Chukwuemekę Aneke'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż dziewięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Jayden Stockley. W 68. minucie Andrew Shinnie został zmieniony przez Albiego Morgana, co miało wzmocnić drużynę ”The Addicks”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ethana Lairda na Matthew Sorinolę w 80. minucie. Trener Milton Keynes Dons postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Bena Gladwina i na pole gry wprowadził napastnika Charliego Browna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Daniel Harvie został zmieniony przez Regana Poole'a, co miało wzmocnić zespół Milton Keynes Dons. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liama Millara na Jasona Pearce'a. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Abdulyussufa Oshilaję z Charltonu Athletic, a w 87. minucie Louisa Thompsona z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Abdulyussuf Adedeji Adeniyi Oshilaja86′
80′ Ethan Laird
Ben Purrington
28′ 64′ Matthew Sean O'Riley
Darren Antony Pratley
Scott Stewart Fraser
Andrew Shinnie68′
81′ Daniel William Harvie
Jake Dane Forster-Caskey
81′ Benjamin Thomas Gladwin
Ashley Maynard-Brewer
81′ Regan Leslie Poole
Jason Daniel Pearce90′
80′ Matthew Alexander Sorinola
Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke68′
Lasse Sørensen
Albie Robert Morgan68′
64′ 87′ Louis Thompson
Benjamin Watson
81′ Charlie Daniel Brown
Jonny Williams
Lewis Johnson
Ronnie Schwartz Nielsen50′

Przewaga jedenastki Milton Keynes Dons w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Milton Keynes Dons otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.