Millwall Football Club - Coventry City Football Club 3-2 (1-2). Liga - 3. kolejka

13 sierpnia na The Den w Londynie odbyło się starcie 3. kolejki Championship pomiędzy drużynami Millwallu i Coventry City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Millwallu 3-2. Pojedynek obejrzało 13 880 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białkowskiego występującego w Millwallu.

13 sierpnia  na The Den w Londynie odbyło się starcie  3. kolejki  Championship pomiędzy drużynami Millwallu  i Coventry City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Millwallu 3-2. Pojedynek obejrzało 13 880 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białkowskiego występującego w Millwallu.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów zespół Millwallu wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Matt Godden.

Już na początku meczu piłkarze Coventry City nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie bramkę zdobył Kyle McFadzean.

W 13. minucie w drużynie Millwallu doszło do zmiany. Tyler Burey wszedł za Masona Bennetta. W 18. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Jamiemu Shackletonowi z Millwallu.

Zespół Millwallu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Coventry City, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Matt Godden. Asystę zaliczył Jake Bidwell.

W 30. minucie żółtą kartką został ukarany Tyler Burey, zawodnik Millwallu.

Jake Cooper wywołał eksplozję radości wśród kibiców Millwallu, zdobywając bramkę w 36. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Scott Malone.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Gustava Hamera, piłkarza Coventry City.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie George Honeyman wyrównał wynik meczu.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Benika Afobe'a z Millwallu, a w 64. minucie Jake'a Bidwella z drużyny przeciwnej. W 68. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Gustavo Hamer z zespołu Coventry City i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 37. minucie. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Danny McNamara z drużyny Millwallu.

W 80. minucie George Honeyman został zastąpiony przez George'a Saville'a. W tej samej minucie w zespole Millwallu doszło do zmiany. Ryan Leonard wszedł za Charliego Cresswella. W 82. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Kyle'owi McFadzeanowi, piłkarzowi Coventry City.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Millwallu przyniosły efekt bramkowy. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił George Saville. Asystę przy golu zaliczył Benik Afobe.

Między 89. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Millwallu: Jamie Shackleton, Jamie Shackleton, na ich miejsce weszli: Isaac Olaofe, George Evans. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matta Goddena, Jonathana Panzy zajęli: Fabio Tavares, Josh Eccles. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Millwallu w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół Millwallu dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Coventry City w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.