Millwall FC - Swansea City AFC 0-3 (0-1). Liga angielska - 41. kolejka Championship

10 kwietnia na The Den w Londynie odbyło się starcie 41. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Milwall FC i Swansea City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Swansea City 3-0.

J. Lowe 76',85'

Jedenastka Swansea City bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwartą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów zespół Milwall FC (”Lwy”) wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Swansea City w 45. minucie spotkania, gdy Andre Ayew strzelił pierwszego gola. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Conor Hourihane.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Swansea City.

Trener ”Lwów” postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił obrońcę Aleksa Pearce'a i na pole gry wprowadził napastnika Kennetha Zohore'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością. W tej samej minucie za Maikela Kieftenbelda wszedł Connor Mahoney.

W tej samej minucie w drużynie Milwall FC doszło do zmiany. Mahlon Baker wszedł za Danny'ego McNamarę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jamal Lowe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Swansea City, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Swansea City postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Wayne'a Routledge'a wszedł Connor Roberts, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać. W 78. minucie boisko opuścili ”Lwy”: Jón Bodvarsson, Shaun Williams, a na ich miejsce weszli Mason Bennett, Billy Mitchell.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jamal Lowe ze Swansea City. Asystę przy bramce zanotował Andre Ayew.

W drugiej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili piłkarze gości: Oliver Cooper, Morgan Whittaker, a na ich miejsce weszli Jamal Lowe, Andre Ayew. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Ryan Bennett
62′ Alex Pearce
Marc Guehi
62′ Maikel Kieftenbeld
Ryan Manning
62′ Danny McNamara
Jay Fulton
George Evans
Conor Hourihane
Scott Malone
Matt Grimes
78′ Billy Mitchell
Andre Ayew  45′ 90′
Jed Wallace
Wayne Routledge77′
78′ Mason Bennett
Jamal Lowe  76′, 85′ 90′
Frank Fielding
Ben Hamer
62′ Mahlon Beresford Baker Romeo
Jake Bidwell
Shane Kevin Ferguson
Benjamin Cabango
62′ Connor Mahoney
Joël Latibeaudiere
78′ Shaun Williams
Connor Roberts77′
Ryan Woods
Korey Smith
78′ Jón Dadi Bodvarsson
Oliver Cooper90′
Tom Bradshaw
Yan Dhanda
62′ Kenneth Zohore
Morgan Whittaker90′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Milwall FC w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.