Millwall FC - Middlesbrough FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 38. kolejka Championship

20 marca na The Den w Londynie odbył się mecz 38. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Milwall FC i Middlesbrough FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Milwall FC 1-0.

G. Hall 31' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Drużyna Middlesbrough FC (”Boro”) wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko pięć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 20. minucie kartkę dostał Marc Bola, piłkarz gości.

W 31. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik ”Boro” Grant Hall. W 35. minucie sędzia pokazał kartkę Danny'emu McNamarze z zespołu gospodarzy (”Lwy”).

Trener Middlesbrough FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko George'a Saville'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Marcus Tavernier. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Milwall FC.

Drugą połowę drużyna ”Boro” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Chubę Akpom, Yannicka Bolasiego, Djeda Spence'a weszli Ashley Fletcher, Duncan Watmore, Nathaniel Mendez-Laing. Trener ”Lwów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Jón Bodvarsson, a murawę opuścił Mason Bennett.

W 81. minucie za Ryana Woodsa wszedł Shaun Williams. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jonathan Howson
35′ 87′ Danny McNamara
Djed Spence46′
86′ Scott Malone
Patrick James Coleman McNair81′
Billy Mitchell
Marvin Nicholas Johnson
81′ Ryan Woods
Marcus Tavernier45′
81′ Jed Wallace
Chuba Akpom46′
64′ Mason Bennett
Yannick Bolasie Yala46′
Frank Fielding
Jordan Gideon Archer
87′ Mahlon Beresford Baker Romeo
Darnell Fisher
Shane Kevin Ferguson
Neeskens Kebano81′
86′ Alex Pearce
Sam Morsy
Connor Mahoney
George Alan Saville45′
81′ Shaun Williams
Duncan Watmore46′
64′ Jón Dadi Bodvarsson
Josh Coburn
81′ Tom Bradshaw
Ashley Fletcher46′
Tyler Burey
Nathaniel Mendez-Laing46′

Jedenastka ”Boro” miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.