Millwall FC - Luton Town FC 0-2 (0-1). Liga angielska - 12. kolejka Championship

W spotkaniu 12. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 16 października, zespół Milwall FC przegrał z Lutonem Town 0-2 (0-1). Mecz na The Den w Londynie obejrzało 14 227 widzów.

H. Cornick 11',53'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Milwall FC (”Lwy”) wygrała aż cztery razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lutonu Town w 11. minucie spotkania, gdy Harry Cornick zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jordan Clark.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lutonu Town.

W 53. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Harry Cornick z Lutonu Town. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Jordan Clark.

W 55. minucie za Danny'ego McNamarę wszedł Matt Smith. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Milwall FC doszło do zmiany. Ryan Leonard wszedł za Murraya Wallace'a. Chwilę później trener Lutonu Town postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Harry'ego Cornicka. Na boisko wszedł Cameron Jerome, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jake Coopera z ”Lwów”, a w 72. minucie Jordana Clarka z drużyny przeciwnej. W 76. minucie w jedenastce Lutonu Town doszło do zmiany. Henri Lansbury wszedł za Jordana Clarka. A trener Milwall FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Billy'ego Mitchella. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić George Evans.

W 78. minucie Benik Afobe został zmieniony przez Masona Bennetta, co miało wzmocnić jedenastkę Milwall FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elijaha Adebaya na Admirala Muskwego. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Luton Town: Kalowi Naismithowi w 83. i Jamesowi Breemu w 84. minucie. W tej samej minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Lutonu Town doszło do zmiany. Reece Burke wszedł za Thomasa Lockyera. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Thomas Alun Lockyer87′
69′ Jake Cooper
Kal Naismith83′
Shaun Hutchinson
Sonny Bradley
78′ George Evans
James Bree84′
55′ Danny McNamara
Glen Rea
84′ (k.) Jed Wallace
Amari'i Bell
Oluwaseyi Babajide Ojo
Pelly Ruddock Mpanzu
George Alan Saville
Jordan Clark72′ 76′
67′ Murray Wallace
Elijah Adebayo79′
78′ Benik Afobe
Harry Cornick  11′, 53′ 68′
George Long
James Shea
Maikel Kieftenbeld
Reece Burke87′
67′ Ryan Leonard
Luke David Berry
78′ Billy Mitchell
Henri Lansbury76′
78′ Mason Bennett
Cameron Jerome68′
Tom Bradshaw
Admiral Dalindlela Muskwe79′
55′ Matt Smith
Fred Onyedinma

Zespół Milwall FC miał 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.