Millwall FC - Birmingham City FC 3-1 (2-0). Liga angielska - 21. kolejka Championship

W meczu 21. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 4 grudnia, drużyna Milwall FC wygrała z Birminghamem City 3-1 (2-0). Mecz na The Den w Londynie obejrzało 14 324 widzów.

T. Deeney 56'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka Birminghamu City (”The Blues”) wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milwall FC (”Lwy”) w 10. minucie spotkania, gdy Murray Wallace strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Shauna Hutchinsona.

W 20. minucie arbiter pokazał kartkę Kristianowi Pedersenowi z Birminghamu City.

Zespół Birminghamu City ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Tom Bradshaw. Sytuację bramkową stworzył Scott Malone.

Trener Birminghamu City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lukas Jutkiewicz, a murawę opuścił Jérémie Bela. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Marc Roberts z drużyny gości. Była to 50. minuta pojedynku.

”The Blues” odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie bramkę kontaktową zdobył Troy Deeney. Przy zdobyciu bramki pomógł Scott Hogan.

Niedługo później George Evans wywołał eksplozję radości wśród kibiców Milwall FC, strzelając kolejnego gola w 73. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Danny McNamara.

W 80. minucie Scott Hogan został zmieniony przez Chukwuemekę Aneke'a. Chwilę później trener Milwall FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Jeda Wallace'a. Na boisko wszedł Maikel Kieftenbeld, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Dion Sanderson
 10′ Murray Wallace
Kristian Pedersen20′
Jake Cooper
Marc Roberts50′
 73′ George Evans
Jordan Graham
Danny McNamara
Jordan James
86′ Scott Malone
Jérémie Bela46′
Billy Mitchell
Riley Patrick McGree
83′ Jed Wallace
Ivan Šunjić
Benik Afobe
Scott Hogan80′
 41′ 89′ Tom Bradshaw
Troy Deeney  56′
George Long
Connal Trueman
86′ Alex Pearce
Harlee Dean
83′ Maikel Kieftenbeld
George Friend
George Alan Saville
Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke80′
89′ Mason Bennett
Juan Familia-Castillo
Oluwaseyi Babajide Ojo
George Hall
Matt Smith
Lukas Jutkiewicz46′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Birminghamu City pokazał dwie żółte.

Zespół Milwall FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.