Middlesbrough Football Club - Sheffield United Football Club 2-2 (1-1). Liga - 3. kolejka

W spotkaniu 3. kolejki Championship, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Middlesbrough zremisowała z Sheffield United 2-2 (1-1). Mecz na Riverside Stadium obejrzało 26 056 widzów.

W  spotkaniu 3. kolejki  Championship, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Middlesbrough zremisowała  z Sheffield United  2-2 (1-1). Mecz na Riverside Stadium obejrzało 26 056 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Sheffield United wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sheffield United w trzeciej minucie spotkania, gdy Sander Berge zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Oliver Norwood.

W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Billya Sharpa z Sheffield United, a w 12. minucie Rileya McGreego z drużyny przeciwnej.

Zespół Sheffield United niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 11 minut, drużyna Middlesbrough doprowadziła do remisu. Gola strzelił Chuba Akpom. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Isaiah Jones.

W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rhysa Norringtona-Daviesa z Sheffield United, a w 45. minucie Daela Frego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Billy Sharp został zmieniony przez Rhiana Brewstera. W tej samej minucie w jedenastce Middlesbrough doszło do zmiany. Marc Bola wszedł za Daela Frya.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie w drużynie Middlesbrough doszło do zmiany. Alex Mowatt wszedł za Marcusa Forssa.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Middlesbrough Ryan Giles. W następstwie utraty bramki trener Middlesbrough postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił obrońcę Anfernee Dijkstela i na pole gry wprowadził napastnika Duncana Watmore'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Sheffield United doszło do zmiany. Oliver McBurnie wszedł za Ilimana Ndiayego.

Drużyna Middlesbrough wyrównała wynik meczu. W 82. minucie gola wyrównującego strzelił Chuba Akpom.

W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Johnowi Fleckowi, piłkarzowi Sheffield United. W tej samej minucie w zespole Middlesbrough doszło do zmiany. Matthew Hoppe wszedł za Chubę Akpoma. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Drużyna Sheffield United zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Middlesbrough, a piłkarzom Sheffield United przyznał trzy.

Jedenastka Middlesbrough wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Sheffield United wymienił dwóch graczy.