Middlesbrough FC - Wycombe Wanderers FC 0-3 (0-2). Liga angielska - 46. kolejka Championship

8 maja na Riverside Stadium odbyło się spotkanie 46. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Middlesbrough FC i Wycombe Wanderers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Wycombe Wanderers 3-0.

J. McCarthy 56'

Drużyna Wycombe Wanderers przed meczem zajmowała 24. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Middlesbrough FC (”Boro”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Fred Onyedinma wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wycombe Wanderers, strzelając gola w 14. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ryan Sirous.

Drużyna ”Boro” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Garath McCleary. Bramka padła po podaniu Uche Ikpeazu.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Dennisowi Adeniranowi z zespołu gości. Była to 45. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Middlesbrough FC wyszła w zmienionym składzie, za Marvina Johnsona wszedł Connor Malley. Trener Middlesbrough FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Chuba Akpom, a murawę opuścił Djed Spence.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wycombe Wanderers w 56. minucie spotkania, gdy Jason McCarthy strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce ponownie zanotował Ryan Sirous.

W 74. minucie Dennis Adeniran został zmieniony przez Davida Wheelera. Kibice Wycombe Wanderers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daryla Horgana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Garath McCleary. Między 76. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Middlesbrough FC: Hayden Coulson, Yannick Bolasie, George Saville, na ich miejsce weszli: Josh Coburn, Hayden Hackney, Jack Robinson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Uche Ikpeazu, Admirala Muskwego, Curtisa Thompsona zajęli: Alex Samuel, Anis Mehmeti, Matt Bloomfield.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Jason McCarthy  56′
46′ Djed Spence
Curtis Thompson90′
46′ Marvin Nicholas Johnson
Dennis Adeniran45′ 74′
89′ George Alan Saville
Fred Onyedinma  14′
76′ Hayden Coulson
Garath McCleary  33′ 74′
Duncan Watmore
Uche Ikpeazu83′
89′ Yannick Bolasie Yala
Admiral Muskwe83′
Marcus Bettinelli
Curtis Anderson
Williams Kokolo
Jack Grimmer
89′ Jack Robinson
Matt Bloomfield90′
89′ Hayden Hackney
Daryl Jeremiah Horgan74′
46′ Connor Malley
Anis Mehmeti83′
46′ Chuba Akpom
Jordan Obita
76′ Josh Coburn
David Wheeler74′

Scott Kashket

Alex Samuel83′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Wycombe Wanderers przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.