Middlesbrough FC - Rotherham United FC 0-3 (0-1). Liga angielska - 21. kolejka Championship

27 stycznia na Riverside Stadium odbyło się starcie 21. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Middlesbrough FC i Rotherhamu United. Mecz zakończył się zwycięstwem Rotherhamu United 3-0.

R. Giles 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Middlesbrough FC (”Boro”) wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Middlesbrough FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Wysiłki podejmowane przez zespół Rotherhamu United w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Matty Crooks.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rotherhamu United.

Kibice Rotherhamu United nie mogli już doczekać się wprowadzenia George'a Hirsta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Shaun MacDonald. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugiego gola. W 68. minucie Djed Spence zastąpił Haydena Coulsona.

W tej samej minucie trener ”Boro” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Chuba Akpom, a murawę opuścił Britt Assombalonga. W tej samej minucie w drużynie ”Boro” doszło do zmiany. Lewis Wing wszedł za Patricka Robertsa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rotherhamu United w 79. minucie spotkania, gdy Michael Smith zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 83. minucie Marc Bola został zmieniony przez Ashleya Fletchera, a za Duncana Watmore'a wszedł na boisko Marvin Johnson, co miało wzmocnić drużynę Middlesbrough FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matty'ego Crooksa na Clarka Robertsona oraz Jamiego Lindsaya na Ryana Gilesa.

Niedługo później Ryan Giles wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rotherhamu United, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Asystę zaliczył Ben Wiles.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Jamal Blackman
68′ Djed Spence
Michael Ihiekwe
Nathan Wood-Gordon
Angus MacDonald
Patrick James Coleman McNair
Richard Wood
83′ Marc Bola
Wes Harding
68′ Patrick Roberts
Shaun MacDonald68′
83′ Duncan Watmore
Michael John Smith  79′ (k.)
68′ Britt Assombalonga
Matty Crooks  43′ 85′
Jordan Gideon Archer
Viktor Johansson
68′ Hayden Coulson
Clark Robertson85′
Grant Hall
Adam Thompson
Hayden Hackney
Curtis Tilt
83′ Marvin Nicholas Johnson
Trevor Clarke
68′ Lewis Wing
Ryan Giles88′  90′
68′ Chuba Akpom
George Hirst68′
83′ Ashley Fletcher
Freddie Ladapo

Przewaga zespołu Middlesbrough FC w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka ”Boro” w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.