Middlesbrough FC - Queens Park Rangers 1-2 (1-2). Liga angielska - 42. kolejka Championship

17 kwietnia na Riverside Stadium odbył się mecz 42. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Middlesbrough FC i Queens Park Rangers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Queens Park Rangers 2-1.

L. Wallace 18'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Middlesbrough FC (”Boro”) zajmował 10., natomiast drużyna Queens Park Rangers (”Super Hoops”) - 11. miejsce.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć drużyna Queens Park Rangers wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Queens Park Rangers nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Dickie. W zdobyciu bramki pomógł Lyndon Dykes.

Zespół Middlesbrough FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 18. minucie wynik na 0-2 podwyższył Lee Wallace. Asystę przy bramce ponownie zanotował Lyndon Dykes.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie wynik ustalił Yannick Bolasie. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Neeskens Kebano.

Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter przyznał Osmanowi Kakayowi z Queens Park Rangers. Była to 31. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener ”Boro” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marvina Johnsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Darnell Fisher. W 58. minucie czerwoną kartkę obejrzał Timothy Dieng, tym samym zespół gości musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

W 60. minucie George Thomas został zmieniony przez Joe Lumleya. W 63. minucie w drużynie Middlesbrough FC doszło do zmiany. Hayden Coulson wszedł za Djeda Spence'a. Niedługo później trener ”Super Hoops” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Sam Field, a murawę opuścił Chris Willock.

W tej samej minucie Albert Adomah został zmieniony przez Dominica Balla, a za Iliasa Chaira wszedł na boisko Stephen Duke-McKenna, co miało wzmocnić zespół Queens Park Rangers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yannicka Bolasiego na Britta Assombalongę. Drużynie Middlesbrough FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Queens Park Rangers.

Timothy Dieng58′
55′ Darnell Fisher
Albert Adomah74′
63′ Djed Spence
George Thomas60′
Neeskens Kebano
Ilias Chair86′
 28′ 82′ Yannick Bolasie Yala
Joe Lumley60′
63′ Hayden Coulson
Dominic Ball74′
Hayden Hackney
Stephen Winston Duke-McKenna86′
55′ Marvin Nicholas Johnson
Nicholas Hamalainen
Connor Malley
Todd Kane
Chuba Akpom
Faysal Bettache
82′ Britt Assombalonga
Sam Field74′
Josh Coburn
Macauley Miles Bonne
Ashley Fletcher
Charlie Kelman

Sędzia nie ukarał zawodników Middlesbrough FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Queens Park Rangers w drugiej połowie wymienił czterech graczy.