Middlesbrough FC - Peterborough United 2-0 (0-0). Liga angielska - 12. kolejka Championship

16 października na Riverside Stadium odbyło się starcie 12. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Middlesbrough FC i Peterborough United. Mecz zakończył się zwycięstwem Middlesbrough FC 2-0. Na stadionie zasiadło 19 556 widzów.

12. kolejka Anglia - Championship
2021-10-16 16:00 | Stadion: Riverside Stadium | Widzów: 19556 | Arbiter: John Busby
Middlesbrough FC
Peterborough United FC
2
0
P. McNair 85'
J. Coburn 90'

Drużyna Peterborough United przed meczem zajmowała 24. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Middlesbrough FC (”Boro”) wygrała dwa razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Middlesbrough FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Peterborough United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 22. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Peterborough United i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Samuela Szmodicsa z Peterborough United, a w 67. minucie Uche Ikpeazu z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Middlesbrough FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Uche Ikpeazu. Na boisko wszedł Isaiah Jones, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Siriki Dembélé zastąpił Joe Warda. W 77. minucie Jorge Grant został zmieniony przez Harrisona Burrowsa, co miało wzmocnić drużynę Peterborough United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andraża Szporara na Josha Coburna. W 84. minucie sędzia ukarał kartką Davida Cornella, zawodnika gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Middlesbrough FC w 85. minucie spotkania, gdy Patrick Coleman strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Middlesbrough FC doszło do zmiany. James Lea wszedł za Duncana Watmore'a.

W następstwie utraty gola trener Peterborough United postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił obrońcę Nathana Thompsona i na pole gry wprowadził napastnika Idrisa Kanu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Josh Coburn. W zdobyciu bramki pomógł Martín Payero.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Nathan Thompson90′
 85′ (k.) Patrick James Coleman McNair
Jorge Grant77′
45′ Martín Ismael Payero
Oliver Lewis Norburn
88′ Duncan Watmore
Samuel Szmodics49′
67′ 74′ Uche Ikpeazu
Jack Taylor22′
83′ Andraż Szporar
Siriki Dembélé74′
Luke Daniels
William Blackmore
Williams Kokolo
Frankie Kent
88′ James Edward Lea Siliki
Joe Tomlinson
Olutoyosi Tajudeen Olusanya
Harrison Burrows77′
83′  90′ Josh Coburn
Conor Coventry
74′ Isaiah Jones
Joe Ward74′

Idris Kanu90′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Peterborough United. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.