Middlesbrough FC - Huddersfield Town FC 2-1 (2-1). Liga angielska - 30. kolejka Championship

16 lutego na Riverside Stadium odbyło się spotkanie 30. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Middlesbrough FC i Huddersfield Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Middlesbrough FC 2-1.

I. Mbenza 9'

Drużyna Middlesbrough FC (”Boro”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował siódmą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna ”Boro” wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Huddersfield Town (”The Terriers”) w dziewiątej minucie spotkania, gdy Isaac Mbenza strzelił pierwszego gola.

W 30. minucie Isaac Mbenza zastąpił Áleksa Valleja.

Zawodnicy ”Boro” odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Duncan Watmore. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Ashley Fletcher.

W 33. minucie żółtą kartkę dostał Sam Morsy z ”Boro”.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Middlesbrough FC w 45. minucie spotkania, gdy Ashley Fletcher strzelił z karnego drugiego gola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Drugą połowę drużyna Huddersfield Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aleksa Pritcharda wszedł Aaron Rowe. W 55. minucie w zespole Huddersfield Town doszło do zmiany. Keiran Phillips wszedł za Duane Holmesa.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Lewis O'Brien z drużyny gości. Była to 70. minuta starcia. Na murawie, jak to często zdarzało się Middlesbrough FC w tym sezonie, pojawił się Djed Spence, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 79. minucie Darnella Fishera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w zespole Middlesbrough FC doszło do zmiany. George Saville wszedł za Neeskensa Kebana.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę obejrzał Patrick Coleman, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 85. minucie Richard Keogh został zmieniony przez Matty'ego Daly'ego, co miało wzmocnić zespół ”The Terriers”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Duncana Watmore'a na Marvina Johnsona oraz Ashleya Fletchera na Chubę Akpom.

Gonzalo Ávila Gordon
81′ Patrick James Coleman McNair
Richard Keogh85′
Grant Hall
Mouhamado-Naby Sarr
79′ Darnell Fisher
Lewis O'Brien70′
Jonathan Howson
Alex Pritchard46′
79′ Neeskens Kebano
Juninho Bacuna
Marc Bola
Jonathan Hogg
33′ Sam Morsy
Duane Holmes55′
 45′ (k.) 86′ Ashley Fletcher
Fraizer Campbell
 31′ 85′ Duncan Watmore
Isaac Mbenza  9′ 30′
Jordan Gideon Archer
Jayson Leutwiler
Hayden Coulson
Romoney Crichlow
79′ Djed Spence
Demeaco Duhaney
85′ Marvin Nicholas Johnson
Richard Stearman
79′ George Saville
Matty Daly85′
86′ Chuba Akpom
Scott High
Britt Assombalonga
Alejandro Vallejo Mínguez30′
Nathaniel Mendez-Laing
Keiran Phillips55′

Aaron Rowe46′

Piłkarze Middlesbrough FC obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.