Middlesbrough FC - Blackburn Rovers FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 26. kolejka Championship

24 stycznia na Riverside Stadium odbył się pojedynek 26. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Middlesbrough FC i Blackburnu Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Blackburnu Rovers 1-0.

J. Rothwell 63'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Blackburnu Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 10. minucie na plac gry wszedł John Buckley, a murawę opuścił Bradley Johnson.

W 18. minucie za Daela Frya wszedł Nathan Wood-Gordon. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jacobowi Davenportowi z zespołu gości. Była to 26. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 57. minucie sędzia ukarał kartką Sam Morsego, piłkarza Middlesbrough FC (”Boro”).

Jedynego gola meczu strzelił Joe Rothwell dla drużyny Blackburnu Rovers. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Harvey Elliott.

W 65. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Sam Gallagher, Ben Brereton, Bradley Dack, a na ich miejsce weszli Joe Rothwell, Harvey Elliott, John Buckley. A trener Middlesbrough FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marvina Johnsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sam Morsy. W 72. minucie Duncan Watmore został zmieniony przez Ashleya Fletchera, a za Marcusa Taverniera wszedł na boisko Patrick Roberts, co miało wzmocnić zespół Middlesbrough FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacoba Davenporta na Toma Trybulla.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Middlesbrough FC: Marcusowi Tavernierowi w 81. i Marcowi Boli w 88. minucie.

Ryan Nyambe
18′ Dael Fry
Darragh Lenihan
Patrick James Coleman McNair
Jarrad Branthwaite
88′ Marc Bola
Barry Douglas
57′ 72′ Sam Morsy
Lewis Travis
George Saville
Bradley Johnson10′
Jonathan Howson
Jacob Davenport26′ 86′
81′ 81′ Marcus Tavernier
Harvey Elliott65′
Britt Assombalonga
Adam Armstrong
72′ Duncan Watmore
Joe Rothwell  63′ 65′
Jordan Gideon Archer
Aynsley Pears
Hayden Coulson
Amari'i Bell
18′ Nathan Wood-Gordon
John Buckley10′ 65′
Hayden Hackney
Bradley Dack65′
72′ Marvin Nicholas Johnson
Tyrhys Dolan
81′ Patrick Roberts
Stewart Downing
Lewis Wing
Tom Trybull86′
Chuba Akpom
Ben Brereton65′
72′ Ashley Fletcher
Sam Gallagher65′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy ”Boro” obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Middlesbrough FC wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości wymienił pięciu graczy.