Middlesbrough FC - Barnsley FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 13. kolejka Championship

W spotkaniu 13. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 20 października, zespół Middlesbrough FC wygrał z Barnsley FC 2-0 (1-0). Mecz na Riverside Stadium obejrzało 17 931 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Helika występującego w Barnsley FC (”The Tykes”).

13. kolejka Anglia - Championship
2021-10-20 20:45 | Stadion: Riverside Stadium | Widzów: 17931 | Arbiter: Andy Madley
Middlesbrough FC
Barnsley FC
2
0
A. Šporar 20'
M. Crooks 87'

Jedenastka ”The Tykes” przed meczem zajmowała 23. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Middlesbrough FC (”Boro”) w 20. minucie spotkania, gdy Andraż Szporar zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Patrick Coleman.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Boro”.

W 61. minucie Callum Styles został zmieniony przez Romala Palmera. Chwilę później trener ”Boro” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Andraża Szporara. Na boisko wszedł Uche Ikpeazu, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

A kibice Barnsley FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Victora Adeboyejo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Aaron Leya. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lee Peltiera z ”Boro”, a w 86. minucie Jaspera Moona z drużyny przeciwnej. W 76. minucie William Hondermarck został zmieniony przez Mamadou Oularégo, co miało wzmocnić drużynę Barnsley FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Duncana Watmore'a na Onela Hernándeza.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Matt Crooks. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystował Patrick Coleman.

W doliczonym czasie gry w jedenastce Middlesbrough FC doszło do zmiany. James Lea wszedł za Matta Crooksa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

William Mbongo Desire Hondermarck76′
73′ Lee Peltier
Jasper Moon86′
Souleymane Bamba
Michał Sławomir Helik
 87′ 90′ Matt Davidson Rider Crooks
Callum Styles61′
 20′ 65′ Andraż Szporar
Jordan Williams
85′ Duncan Watmore
Cauley Woodrow
Luke Daniels
Jack Walton
Williams Kokolo
Remi Vita
85′ Onel Lázaro Hernández Mayea
Benjamin Williams
90′ James Edward Lea Siliki
Dominik Frieser
Olutoyosi Tajudeen Olusanya
Romal Palmer61′
Josh Coburn
Victor Adeboyejo71′
65′ Uche Ikpeazu
Mamadou Obbi Oularé76′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.