Mansfield Town - Scunthorpe United 3-0 (1-0). Liga angielska - 43. kolejka League Two

W pojedynku 43. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 20 kwietnia, zespół Mansfield Town wygrał ze Scunthorpe United 3-0 (1-0). Mecz odbył się na One Call Stadium.

T. Sinclair 83'

Było to spotkanie jedenastek broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 18. i 20. zespół League' Two.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 starcia drużyna Mansfield Town wygrała 13 razy i zanotowała sześć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mansfield Town w 19. minucie spotkania, gdy George Lapslie zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Mansfield Town.

W 58. minucie Jai Rowe został zmieniony przez Teddy'ego Howe'a. Kibice Scunthorpe United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lewisa Spence'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jem Karacan.

Między 62. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 68. minucie Ryan Loft został zmieniony przez Kevina van Veena, a za Emmanuela Onariase'a wszedł na boisko Myles Hippolyte, co miało wzmocnić jedenastkę Scunthorpe United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamiego Reida na Jordana Bowerego.

Dopiero w drugiej połowie James Perch wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mansfield Town, strzelając kolejnego gola w 80. minucie spotkania. Asystę zanotował George Maris.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mansfield Town w 83. minucie spotkania, gdy Tyrese Sinclair zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył James Perch.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Mansfield Town doszło do zmiany. Henry Charsley wszedł za George'a Lapsliego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Rory Watson
 80′ 86′ James Robert Perch
Jai Tyler Rowe58′
Farrend James Rawson
Osaore Emmanuel Onariase79′
62′ Ryan Joseph Sweeney
George William Taft
71′ Stephen Antony McLaughlin
Mason Lewis O'Malley
84′ Oliver Anthony Clarke
Alfie Dillon Beestin
86′ Stephen Quinn
Alex Nicholas Gilliead
 19′ 84′ George Robert Lapslie
Abobaker Eisa
George Thomas Maris
Jem Karacan58′
 83′ Tyrese Sinclair
Devarn Rohan Green
75′ Jamie Tyrrell Reid
Ryan George Henson Loft68′
James Pardington
Tom Collins
Malvind Singh Benning
Teddy Howe58′
84′ Henry William James Charsley
Joey Dawson
86′ Kellan Sheene Gordon
Lewis Spence58′ 66′
86′ Keaton Ward
Myles Elliot Zach Hippolyte79′
75′ Jordan Nathaniel Bowery
John George McAtee
84′ Jason Law
Kevin van Veen68′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Mansfield Town w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.