Mansfield Town FC - Rochdale AFC 1-1 (0-0). Liga angielska - 8. kolejka League Two

18 września na One Call Stadium odbyło się starcie 8. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Mansfield Town i Rochdale. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 4 336 widzów.

8. kolejka Anglia - League Two
2021-09-18 16:00 | Stadion: One Call Stadium | Widzów: 4336 | Arbiter: Carl Boyeson
Mansfield Town FC
Rochdale AFC
1
1
D. Johnson 72'
D. Cashman 50'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Mansfield Town plącze się na dole tabeli zajmując 23. pozycję, za to drużyna Rochdale zajmując szóste miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 meczów zespół Rochdale wygrał 13 razy i zanotował dziewięć porażek oraz osiem remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Rochdale wyszła w zmienionym składzie, za Jeriela Dorsetta wszedł James McNulty.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rochdale w 50. minucie spotkania, gdy Danny Cashman strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Matthew Done.

W 57. minucie Alexander Newby został zastąpiony przez Abrahama Odoha. W 68. minucie sędzia ukarał kartką George'a Marisa, piłkarza gospodarzy. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Mansfield Town doszło do zmiany. Danny Johnson wszedł za Rhysa Oatesa.

W tej samej minucie w zespole Mansfield Town doszło do zmiany. Ryan Stirk wszedł za George'a Marisa. W 71. minucie arbiter pokazał kartkę Stephenowi McLaughlinowi z jedenastki gospodarzy.

Drużyna Rochdale niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 22 minuty, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Danny Johnson. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Oliver Clarke.

Po chwili trener Rochdale postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Matthew Done'a wszedł Aidan White, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać remis. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Mansfield Town doszło do zmiany. Henry Charsley wszedł za George'a Lapsliego. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Mansfield Town: Danny'emu Johnsonowi i Oliverowi Clarke'owi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Eoghan O'Connell
71′ Stephen Antony McLaughlin
James Clifford John Keohane
70′ Rhys Derek Oates
Aaron Paul Morley
90′ Oliver Anthony Clarke
Matthew Done80′
86′ George Robert Lapslie
Stephen Paul Dooley
68′ 70′ George Thomas Maris
James McNulty46′
86′ Henry William James Charsley
Aidan Peter White80′
70′ Ryan Stirk
George Broadbent
70′  72′ 90′ Danny Johnson
Liam Anthony Kelly
Jason Law
Abraham Ifoghale Odoh57′
Tyrese Sinclair
Josh Andrews

Arbiter nie ukarał zawodników Rochdale żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał cztery żółte.