Luton Town Football Club - Preston North End Football Club 0-1 (0-1). Liga - 3. kolejka

13 sierpnia na Kenilworth Road odbył się pojedynek 3. kolejki Championship pomiędzy drużynami Lutonu Town i Prestonu North End. Starcie zakończyło się zwycięstwem Prestonu North End 1-0. Spotkanie obejrzało 9 740 widzów.

13 sierpnia  na Kenilworth Road odbył się pojedynek  3. kolejki  Championship pomiędzy drużynami Lutonu Town  i Prestonu North End. Starcie zakończyło się zwycięstwem Prestonu North End 1-0. Spotkanie obejrzało 9 740 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów zespół Prestonu North End wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Przy strzeleniu gola pomógł Robbie Brady.

Jedyną bramkę meczu zdobył Brad Potts dla jedenastki Prestonu North End. Bramka padła w tej samej minucie. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Benjaminowi Whitemanowi z zespołu Prestonu North End. Była to 40. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Prestonu North End.

W 63. minucie za Luke'a Freemana wszedł Elliot Thorpe. Trener Lutonu Town postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Luke'a Freemana i na pole gry wprowadził napastnika Cauleya Woodrowa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 77. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Prestonu North End. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Prestonu North End postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Troya Parrotta wszedł Patrick Bauer, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Prestonu North End utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie kartkę dostał Ryan Ledson, zawodnik Prestonu North End.

W drugiej połowie nie padły gole.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Lutonu Town żadną kartką, natomiast zawodnikom Prestonu North End przyznał sześć żółtych.

Drużyna Lutonu Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Prestonu North End w drugiej połowie dokonał czterech zmian.