Luton Town Football Club - Huddersfield Town FC 1-1 (1-1). Liga -

W spotkaniu Championship, które rozegrane zostało 13 maja, jedenastka Lutonu Town zremisowała z Huddersfield Town 1-1 (1-1). Mecz na Kenilworth Road obejrzało 10 005 widzów.

W  spotkaniu  Championship, które rozegrane zostało 13 maja, jedenastka Lutonu Town zremisowała  z Huddersfield Town  1-1 (1-1). Mecz na Kenilworth Road obejrzało 10 005 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Lutonu Town wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Huddersfield Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Danel Sinani. Przy zdobyciu bramki pomagał Harry Toffolo.

Drużyna Huddersfield Town niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 19 minut, zespół Lutonu Town doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Sonny Bradley. Asystę przy golu zaliczył Kal Naismith.

W 45. minucie Oliver Turton został zmieniony przez Pipę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie kartkę dostał Kal Naismith z drużyny Lutonu Town. Po chwili trener Lutonu Town postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Henriego Lansbury'ego wszedł Tom Lockyer, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Lutonu Town utrzymać remis.

W 71. minucie Danny Ward został zmieniony przez Jordana Rhodesa, co miało wzmocnić drużynę Huddersfield Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Reece'a Burke'a na Dannego Hyltona. Trener Huddersfield Town postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Danela Sinaniego i na pole gry wprowadził napastnika Sorbę Thomasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 89. minucie w drużynie Lutonu Town doszło do zmiany. Robert Snodgrass wszedł za Camerona Jerome'a.

W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Jordan Rhodes, zawodnik Huddersfield Town. W drugiej połowie nie padły bramki.

Wyraźna przewaga zespołu Lutonu Town nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona cztery celne strzały. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.