Luton Town FC - Reading FC 0-0. Liga angielska - 43. kolejka Championship

W meczu 43. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 21 kwietnia, zespół Lutonu Town zremisował z Reading FC 0-0. Starcie odbyło się na Kenilworth Road.

43. kolejka Anglia - Championship
2021-04-21 20:45 | Stadion: Kenilworth Road | Arbiter: Michael Salisbury
Luton Town FC
Reading FC
0
0

Jedenastka Reading FC (”The Royals”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała siódme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka ”The Royals” wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andy'ego Yiadoma z ”The Royals”, a w 44. minucie Sonny'ego Bradleya z drużyny przeciwnej.

W 64. minucie Kazenga LuaLua został zastąpiony przez George'a Moncura. Trener Lutonu Town postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jordana Clarka i na pole gry wprowadził napastnika Harry'ego Cornicka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 71. minucie George Puşcaş został zmieniony przez Johna Swifta, co miało wzmocnić drużynę ”The Royals”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Tunnicliffe'a na Glena Reę. Po chwili trener ”The Royals” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Sam Baldock, a murawę opuścił Michael Olise. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał James Collins z Lutonu Town.

Thomas Holmes
44′ Sonny Bradley
Liam Simon Moore84′
Kal Naismith
Omar Tyrell Crawford Richards78′
72′ Ryan Tunnicliffe
Andrew Ferai Rinomhota
64′ Jordan Clark
Yakou Meïté
64′ Kazenga LuaLua
Oviemuno Dominic Ejaria78′
Pelly Ruddock Mpanzu
Josh Laurent
Kiernan Dewsbury-Hall
Michael Olise77′
83′ Elijah Adebayo
Lewis Jack Gibson84′
72′ Glen Rea
Jayden Onen
64′ George Moncur
Alfa Semedo Esteves78′
Joseff John Morrell
John Swift71′
83′ 90′ James Steven Collins
Dejan Tetek
64′ Harry Cornick
Omatsone Folarin Aluko78′
Samuel Tshiayima Nombe
Sam Baldock77′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Lutonu Town, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Zespół Lutonu Town w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.