Luton Town FC - Millwall FC 1-1 (0-0). Liga angielska - 32. kolejka Championship

W spotkaniu 32. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 23 lutego, zespół Lutonu Town zremisował z Milwall FC 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Kenilworth Road.

G. Evans 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Milwall FC (”Lwy”) wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Shaun Hutchinson z ”Lwów”. Była to 14. minuta meczu.

W 50. minucie kartkę obejrzał Ryan Tunnicliffe z drużyny gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Lutonu Town w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Elijah Adebayo.

Po chwili trener Milwall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Matt Smith, a murawę opuścił Tom Bradshaw. W tej samej minucie Ben Thompson został zmieniony przez Masona Bennetta. Chwilę później trener Lutonu Town postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Joseffa Morrella wszedł Glen Rea, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie.

Między 75. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lutonu Town: Thomas Ince, Ryan Tunnicliffe, Elijah Adebayo, Kiernan Dewsbury-Hall, na ich miejsce weszli: Pelly Ruddock, Luke Berry, Harry Cornick, James Collins. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jóna Bodvarssona, Ryana Woodsa zajęli: Tyler Burey, Shaun Williams. W 76. minucie kartką został ukarany Simon Sluga, piłkarz Lutonu Town.

Trzeba było trochę poczekać, aby George Evans wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Lwów”, strzelając gola w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku starcia. Asystę zanotował Matt Smith.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Millwall FC
76′ Simon Sluga
Mahlon Beresford Baker Romeo
50′ 83′ Ryan Tunnicliffe
Ryan Woods75′
84′ Kiernan Dewsbury-Hall
Scott Malone
Kal Naismith
Ben Thompson61′
64′ Joseff Morrell
Jed Wallace
75′ Thomas Ince
Jón Dadi Bodvarsson75′
 55′ 84′ Elijah Adebayo
Tom Bradshaw61′
James Shea
Frank Fielding
James Bree
Danny McNamara
64′ Glen Rea
Junior Tiensia
83′ Luke David Berry
Billy Mitchell
George Moncur
Shaun Williams75′
75′ Pelly Ruddock Mpanzu
Mason Bennett61′
84′ James Collins
Tyler Burey75′
84′ Harry Cornick
Matt Smith61′
Danny Hylton

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a ”Lwom” pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Milwall FC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.