Luton Town FC - Middlesbrough FC 1-1 (1-1). Liga angielska - 45. kolejka Championship

1 maja na Kenilworth Road odbył się mecz 45. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Lutonu Town i Middlesbrough FC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

D. Watmore 21'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Lutonu Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Glen Rea.

Jedenastka Middlesbrough FC (”Boro”) wyrównała wynik meczu. W 21. minucie wynik ustalił Duncan Watmore. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 71. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy. Chwilę później trener Lutonu Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł George Moncur, a murawę opuścił Harry Cornick.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Glenowi Rei z Lutonu Town. Była to 75. minuta pojedynku. Niedługo później trener ”Boro” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Yannicka Bolasiego. Na boisko wszedł Josh Coburn, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Jamesa Collinsa wszedł Sam Nombe.

George Alan Saville
72′ Harry Cornick
Hayden Coulson
Elijah Adebayo
Marvin Nicholas Johnson
 19′ 75′ Glen Rea
Jonathan Howson
Kiernan Dewsbury-Hall
Yannick Bolasie Yala83′
71′ (k.) 83′ James Collins
Djed Spence
72′ George Moncur
Hayden Hackney
Joseff Morrell
Connor Malley
Dion Pereira
Josh Coburn83′
Ryan Tunnicliffe

83′ Sam Nombe

Przewaga drużyny Lutonu Town w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Lutonu Town pokazał jedną żółtą.

Drużyna Lutonu Town w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego gracza.