Lincoln City - Wigan Athletic FC 2-1 (0-0). Liga angielska - 15. kolejka League One

1 grudnia na LNER Stadium odbył się pojedynek 15. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Lincoln City i Wigan Athletic. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lincoln City 2-1.

K. Naismith 52'

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 34. minucie Adam Jackson został zmieniony przez Joe Walsha.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół Wigan Athletic (”The Latics”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Kal Naismith. W zdobyciu bramki pomógł Matt Palmer.

W 58. minucie w drużynie Lincoln City doszło do zmiany. Harry Anderson wszedł za Conora McGrandlesa. W 59. minucie kartką został ukarany Jamie Jones, zawodnik gości.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 69. minucie gola wyrównującego strzelił Jorge Grant. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Jorge Grantowi z Lincoln City. W 78. minucie w zespole Wigan Athletic doszło do zmiany. Thelo Aasgaard wszedł za Dannego Gardnera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lincoln City w 83. minucie spotkania, gdy Tom Hopper zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Anthony Scully.

Niedługo później trener Lincoln City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Brennana Johnsona. Na boisko wszedł Theodore Archibald, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Curtis Anthony Tilt
34′ Adam Lewis Jackson
Adam Long
Adetayo Oluwatosin Olusegun Edun
Tom Mark Pearce
James Charles Jones
Alex Perry
58′ Conor McGrandles
Danny Gardner78′
 69′ 75′ Jorge Grant
Matthew Thomas Palmer
Anthony Richard Scully
Christopher Francis Merrie
 83′ Thomas Edward Hopper
Kal Naismith  52′
89′ Brennan Price Johnson
Thelo Gerard Aasgaard78′
34′ Joseph Kevin Walsh
Oliver Crankshaw
58′ Harry John Anderson
Scott Smith
89′ Theodore Valentine Archibald
Charlie Patrick Jolley

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Wigan Athletic w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.