Lincoln City - Swindon Town FC 2-2 (1-2). Liga angielska - 31. kolejka League One

23 lutego na LNER Stadium odbył się mecz 31. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Lincoln City i Swindon Town. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

B. Pitman 44'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Swindon Town przebywa na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to drużyna Lincoln City zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Lincoln City.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Jordan Garrick. Przy zdobyciu bramki pomagał Dominic Thompson.

W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Conora McGrandlesa z Lincoln City, a w 19. minucie Matta Palmera z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Lincoln City odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Jorge Grant. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Swindon Town przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie Brett Pitman dał prowadzenie swojej drużynie.

Na drugą połowę jedenastka Swindon Town wyszła w zmienionym składzie, za Diona Conroya wszedł Rob Hunt. W 56. minucie Cohen Bramall został zastąpiony przez Adetaya Eduna.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Akinwale'owi Odimayowi z zespołu gości.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 59. minucie gola wyrównującego strzelił Morgan Rogers. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Conor McGrandles.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Lewisa Montsmę, zawodnika gospodarzy. Chwilę później trener Lincoln City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Conora McGrandlesa. Na boisko wszedł James Jones, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 82. minucie w zespole Lincoln City doszło do zmiany. Regan Poole wszedł za Timothy'ego Eyomę.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Jojo Wollacott
82′ Timothy Eyoma
Dion Conroy46′
74′ Lewis Montsma
Jonathan Grounds
Adam Lewis Jackson
Tom Broadbent
56′ Cohen Bramall
Akinwale Joseph Odimayo57′
Brennan Johnson
Matt Palmer19′
12′ 77′ Conor McGrandles
Jack Payne
 26′ (k.) Jorge Grant
Dominic Thompson
Anthony Scully
Scott Twine
Tom Hopper
Jordan Garrick  2′
 59′ Morgan Rogers
Brett Pitman  44′
Sam Long
Archie Matthews
56′ Adetayo Edun
Paul Caddis
82′ Regan Poole
Taylor Curran
Seán Roughan
Rob Hunt46′
Theodore Archibald
Christopher Missilou
77′ James Jones
Tyrese Omotoye
Max Harrison Sanders
Hallam Hope

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Lincoln City, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna Lincoln City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.