Lincoln City - Sunderland AFC 0-4 (0-3). Liga angielska - 17. kolejka League One

12 grudnia na LNER Stadium odbyło się spotkanie 17. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Lincoln City i Sunderland AFC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sunderland AFC 4-0.

J. Diamond 42'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sunderland AFC (”Czarne Koty”) w 16. minucie spotkania, gdy Grant Leadbitter zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

W 19. minucie arbiter pokazał kartkę Lewisowi Montsmie z Lincoln City.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Sunderland AFC, strzelając kolejnego gola. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Charlie Wyke. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Callum McFadzean.

W 27. minucie sędzia ukarał kartką Jacka Diamonda, piłkarza gości.

Niedługo później Jack Diamond wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sunderland AFC, zdobywając kolejną bramkę w 42. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Aiden McGeady.

Drugą połowę drużyna Sunderland AFC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jacka Diamonda wszedł Chris Maguire. W 52. minucie kartkę dostał Conor McLaughlin z zespołu gości.

Chwilę później trener Lincoln City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Anthony Scully, a murawę opuścił Timothy Eyoma. Niedługo później trener Sunderland AFC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Josha Scowena. Na boisko wszedł George Dobson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 72. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Charlie Wyke z Sunderland AFC. Bramka padła po podaniu Chrisa Maguire'a.

W 76. minucie Aiden McGeady został zmieniony przez Elliota Embletona. W 77. minucie Conor McLaughlin został zmieniony przez Diona Sandersona, a za Charliego Wyke'a wszedł na boisko Will Grigg, co miało wzmocnić drużynę Sunderland AFC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brennana Johnsona na Ramireza Howartha. W doliczonej piątej minucie starcia kartką został ukarany Grant Leadbitter, zawodnik Sunderland AFC.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Lee Stephen Burge
54′ Timothy Joel Eyoma
Conor Gerard McLaughlin52′ 77′
19′ Lewis Lee Montsma
Charles Thomas Wyke  25′, 72′ 82′
82′ Brennan Price Johnson
Elliot John Embleton76′
54′ Anthony Richard Scully
Danny Graham
82′ Ramirez Longdon
William Donald Grigg82′

Christopher Jack Maguire46′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Sunderland AFC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.