Lincoln City - Peterborough United FC 1-1 (0-1). Liga angielska - 23. kolejka League One

W meczu 23. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 9 stycznia, zespół Lincoln City zremisował z Peterborough United 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na LNER Stadium.

T. Eyoma 10' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 10. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Lincoln City Timothy Eyoma.

Między 16. a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lincoln City i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Peterborough United.

Piłkarze Lincoln City w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Anthony Scully.

W 54. minucie Ramirez Howarth został zmieniony przez Morgana Rogersa. W 63. minucie żółtą kartką został ukarany Reece Brown, zawodnik gości. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nathan Thompson z zespołu Peterborough United i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 23. minucie.

W 68. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak Jorge Grant spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy. W 70. minucie w zespole Peterborough United doszło do zmiany. Ricky Jade-Jones wszedł za Harrisona Burrowsa. Chwilę później trener Peterborough United postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sirikiego Dembélégo wszedł Dan Butler, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis.

Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Christy Pym
10′ (samob.) 80′ Timothy Eyoma
Frankie Kent89′
Lewis Montsma
Mark Beevers
16′ Adam Lewis Jackson
Nathan Thompson23′ 66′
Adetayo Edun
Idris Kanu79′
90′ James Jones
Jack Taylor
68′ (k.) Jorge Grant
Reece Brown63′ 79′
21′ Liam Bridcutt
Harrison Burrows70′
 49′ Anthony Scully
Samuel Szmodics71′
Brennan Johnson
Siriki Dembélé71′
54′ Ramirez Howarth
Ethan Hamilton79′
54′ Morgan Rogers
Ricky Jade-Jones70′

Mohamed Eisa

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Lincoln City w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną.

Drużyna Lincoln City w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.