Lincoln City - Milton Keynes Dons FC 4-0 (0-0). Liga angielska - 39. kolejka League One

13 kwietnia na LNER Stadium odbyło się starcie 39. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Lincoln City i Milton Keynes Dons. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lincoln City 4-0.

A. Fisher 73' (samob.)

Zespół Lincoln City bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lincoln City i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lincoln City w 48. minucie spotkania, gdy Brennan Johnson zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Morgan Rogers.

W 53. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Brennan Johnson z Lincoln City. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Morgan Rogers.

W 56. minucie Joshua McEachran został zmieniony przez Davida Kasumu. W tej samej minucie na murawie pojawił się Daniel Harvie z Milton Keynes Dons, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Ethana Lairda. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 59. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Brennan Johnson z Lincoln City. W 63. minucie w jedenastce Lincoln City doszło do zmiany. Timothy Eyoma wszedł za Adama Jacksona.

W 66. minucie sędzia przyznał kartkę Davidowi Kasumu z Milton Keynes Dons. Kibice Lincoln City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Harry'ego Andersona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Brennan Johnson. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Harry Darling, piłkarz gości.

W 73. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Milton Keynes Dons Andy Fisher. W 78. minucie boisko opuścili piłkarze Lincoln City: Lewis Montsma, James Jones, a na ich miejsce weszli Joe Walsh, Cohen Bramall.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Milton Keynes Dons: Danielowi Harviemu w 87. minucie i Deanowi Lewingtonowi w piątej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Andy Fisher 73′ (samob.)
14′ Regan Poole
Dean Lewington90′
63′ Adam Lewis Jackson
Zak Jules
78′ Joe Walsh
Harry Darling72′
78′ Cohen Bramall
Scott Fraser
 48′, 53′, 59′ (k.) 20′ 67′ Brennan Johnson
Andrew Surman71′
Callum Morton
Will Grigg70′
Sam Long
Lee Nicholls
63′ Timothy Eyoma
Daniel Harvie56′ 87′
78′ Lewis Montsma
Jordan Houghton71′
67′ Harry Anderson
David Kasumu56′ 66′
78′ James Jones
Lasse Sørensen
Max Harrison Sanders
Charlie Daniel Brown70′
Freddie Draper
Joe Mason

Przewaga drużyny Milton Keynes Dons w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Lincoln City, a piłkarzom gości pokazał pięć.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.