Lincoln City - Fleetwood Town FC 1-2 (0-1). Liga angielska - 33. kolejka League One

2 marca na LNER Stadium odbył się pojedynek 33. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Lincoln City i Fleetwood Town. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fleetwood Town 2-1.

C. Camps 53'

Jedenastka Lincoln City bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Lincoln City wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 32. minucie kartką został ukarany Daniel Andrew, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fleetwood Town w 43. minucie spotkania, gdy Gerard Garner strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Callum Connolly.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fleetwood Town.

Zespół Lincoln City ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie wynik na 0-2 podwyższył Callum Camps. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Daniel Batty.

W 62. minucie za Anthony'ego Scully'ego wszedł Callum Morton. W tej samej minucie trener Lincoln City postanowił wzmocnić formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Adetaya Eduna. Na boisko wszedł Cohen Bramall, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Zawodnicy Lincoln City odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Callum Morton. Przy zdobyciu bramki asystował Alex Palmer.

Niedługo później trener Fleetwood Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Harvey Saunders, a murawę opuścił Gerard Garner. Zespołowi Lincoln City zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Fleetwood Town.

Alex Cairns
63′ Regan Poole
James Hill
Lewis Montsma
Daniel Kenny Andrew32′
Adam Lewis Jackson
Callum Connolly
62′ Adetayo Edun
Daniel Batty
70′ James Jones
Wes Burns
62′ Anthony Scully
Joel Coleman
62′ Cohen Bramall
Janoi Donacien80′
63′ Timothy Eyoma
Harrison Holgate
Seán Roughan
Mark Duffy
Theodore Archibald
Paddy Madden88′
62′  71′ Callum Morton
Shayden Morris
70′ Max Harrison Sanders
Harvey Saunders88′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Lincoln City żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół Lincoln City w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.