Lincoln City - Charlton Athletic FC 2-1 (0-0). Liga angielska - 13. kolejka League One

16 października na LNER Stadium odbył się mecz 13. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Lincoln City i Charltonu Athletic. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lincoln City 2-1. Spotkanie obejrzało 9 169 widzów.

S. Lavelle 63'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 17. i 21. zespół League' Onego.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Regana Poole'a z Lincoln City, a w 14. minucie Alexandra Gilbeya z drużyny przeciwnej.

W 20. minucie za Elliotta Lee wszedł Corey Blackett-Taylor. W 22. minucie arbiter ukarał kartką Harry'ego Artera, zawodnika Charltonu Athletic (”The Addicks”). Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie w jedenastce ”The Addicks” doszło do zmiany. Jayden Stockley wszedł za Joshuę Davisona.

W 58. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik ”The Addicks” Jayden Stockley.

Zespół Lincoln City krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Samuel Lavelle. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Charlton Athletic: Jaydenowi Stockleyowi w 71. i Charliemu Kirkowi w 88. minucie.

W 80. minucie w jedenastce Charltonu Athletic doszło do zmiany. Benjamin Watson wszedł za Harry'ego Artera. Po chwili trener Lincoln City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 88. minucie zastąpił zmęczonego Lasse Sørensena. Na boisko wszedł Hakeeb Adelakun, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Piłkarze Lincoln City odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Regan Poole. Asystę zanotował Christopher Maguire.

Cztery minuty później w drużynie Lincoln City doszło do zmiany. Dan N'Lundulu wszedł za Christophera Maguire'a. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Craig MacGillivray
 90′ 12′ Regan Leslie Poole
Pape N'Diaye Souare
88′ Lasse Sørensen
Charlie David Kirk88′
90′ Christopher Jack Maguire
Corey Josiah Paul Blackett-Taylor20′
88′ Hakeeb Adeola Jerome Adelakun
Benjamin Watson80′
Max Harrison Sanders
Jayden Connor Stockley56′ 58′ (samob.) 71′
90′ Dan N'Lundulu
Conor Washington

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Lincoln City, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Zespół Lincoln City w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.