Liga angielska - League Two: Northampton Town FC - Cheltenham Town FC 0-2 (0-1)

W półfinale angielskiej League Two, który rozegrany został 18 czerwca, drużyna Northampton Town przegrała z Cheltenham Town 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na PTS Academy Stadium.

C. Thomas 86'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 starcia jedenastka Cheltenham Town wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszej połowie jedenastka Northampton Town mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 16. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Northampton Town.

W 20. minucie kartkę dostał Charlie Goode, piłkarz Northampton Town.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cheltenham Town w 26. minucie spotkania, gdy Charlie Raglan zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Jake Doyle-Hayes.

W piątej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Chris Hussey z Cheltenham Town. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cheltenham Town.

W 67. minucie Alan McCormack został zmieniony przez Paula Andersona. Trener Northampton Town postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Calluma Mortona i na pole gry wprowadził napastnika Andrew Williamsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie osiem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Po chwili trener Cheltenham Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Toma Nicholsa. Na boisko wszedł Alfie May, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Reuben Reid został zmieniony przez Jonte Smitha, a za Ryana Brooma wszedł na boisko Rohan Ince, co miało wzmocnić drużynę Cheltenham Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vadaine'a Olivera na Harry'ego Smitha.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie wynik na 0-2 podwyższył Conor Thomas. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Owen Evans
20′ Charlie Goode
Charlie Raglan  26′
67′ Callum Morton
Ben Peter Anthony Tozer
Nicky Adams
Ryan Broom81′
67′ Alan McCormack
Jake Billy Doyle-Hayes
James Olayinka
Conor Thomas  86′
16′ (k.) Ryan Watson
Reuben James Reid74′
76′ Vadaine Oliver
Jacob Greaves
67′ Paul Anderson
Alfie May74′
76′ Harry Smith
Jonte Smith74′
67′ Andrew Williams
Luke Varney

Zespół Northampton Town miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.