Liga angielska - League Two: Exeter City FC - Colchester United FC 3-1 (1-0,2-1)

22 czerwca na St James Park odbył się mecz angielskiej League Two pomiędzy drużynami Exeter City a Colchesteru Utd. Starcie zakończyło się zwycięstwem Exeter City 3-1.

C. Senior 78'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 mecze drużyna Colchesteru Utd wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Aaron Martin.

W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cohena Bramalla z Colchesteru Utd, a w 40. minucie Ryana Bowmana z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Exeter City.

Kibice Colchesteru Utd nie mogli już doczekać się wprowadzenia Courtneya Seniora. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Luke Gambin. Posunięcie trenera było słuszne. Courtneya Seniora zdobył kontaktową bramkę w 78. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Exeter City w 58. minucie spotkania, gdy Jayden Richardson strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alex Fisher.

W 71. minucie w drużynie Colchesteru Utd doszło do zmiany. Theo Robinson wszedł za Luke'a Norrisa. Chwilę później trener Exeter City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Ben Seymour, a murawę opuścił Alex Fisher.

Niedługo później Courtney Senior wywołał eksplozję radości wśród kibiców Colchesteru Utd, zdobywając bramkę w 78. minucie starcia. W 82. minucie Jake Taylor został zmieniony przez Nigela Atanganę.

Dean Gerken
 10′ Aaron Martin
Cohen Bramall23′
93′ Dean Moxey
Tom Eastman120′
 58′ Jayden Richardson
Ryan Jackson99′
Pierce Sweeney
Luke Prosser
Archie Collins
Luke Gambin56′
93′ Nicky Law
Harry Pell
82′ Jake Taylor
Kwame Poku118′
Randell Williams
Ben Edward Stevenson99′
75′ Alex Fisher
Luke Norris 'Hacker'71′
 111′ 40′ Ryan Bowman
Frank Nouble
Lewis Ward
Ethan Ross
93′ Tom Parkes
Ryan Clampin
82′ Nigel Atangana
Omar Sowunmi
93′ Brennan Dickenson
Paris Cowan-Hall118′
75′ Ben Seymour
Theo Robinson71′

Między 93. a 99. minutą, boisko opuścili piłkarze Exeter City: Dean Moxey, Nicky Law, na ich miejsce weszli: Tom Parkes, Brennan Dickenson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bena Stevensona, Ryana Jacksona zajęli: Tom Lapslie, Miles Welch-Hayes.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W dziewiątej minucie przed zakończnieniem dogrywki trafił Ryan Bowman. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Archie Collins.

W 118. minucie w zespole Colchesteru Utd doszło do zmiany. Paris Cowan-Hall wszedł za Kwame'a Poku. Tuż przed końcem dogrywki sędzia przyznał kartkę Tomowi Eastmanowi z Colchesteru Utd. Dogrywkę wygrała jedenastka gospodarzy która zdobyła jedną bramkę.

Zawodnicy Exeter City otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Exeter City wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości wymieniła pięciu graczy.