Liga angielska - League Two: Cheltenham Town FC - Northampton Town FC 0-3 (0-1)

22 czerwca na Jonny-Rocks Stadium odbył się mecz angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cheltenham Town a Northampton Town. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Northampton Town 3-0.

C. Morton 57',77'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 meczów jedenastka Cheltenham Town wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Vadaine Oliver dał prowadzenie swojej drużynie. W zdobyciu bramki pomógł Nicky Adams.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Northampton Town.

Drugą połowę zespół Cheltenham Town rozpoczął w zmienionym składzie, za Jonte Smitha wszedł Reuben Reid.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Northampton Town w 57. minucie spotkania, gdy Callum Morton zdobył drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 62. minucie Jake Doyle-Hayes został zmieniony przez Rohana Incego. Trener Cheltenham Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksa Addaiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ryan Broom. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Northampton Town doszło do zmiany. James Olayinka wszedł za Alana McCormacka.

W 77. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Callum Morton z Northampton Town. W 79. minucie sędzia pokazał kartkę Jamesowi Olayince z drużyny gości.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Cheltenham Town doszło do zmiany. Tom Nichols wszedł za Charliego Raglana. Chwilę później trener Northampton Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Harry Smith, a murawę opuścił Vadaine Oliver. W 86. minucie w jedenastce Northampton Town doszło do zmiany. Joe Martin wszedł za Nicky'ego Adamsa.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku kartką został ukarany Callum Morton, piłkarz Northampton Town. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Jordan Turnbull
81′ Charlie Raglan
Scott Wharton
Ben Peter Anthony Tozer
Callum Morton  57′, 77′ 90′
62′ Ryan Broom
Nicky Adams86′
62′ Jake Billy Doyle-Hayes
Alan McCormack71′
Conor Thomas
Ryan Watson
Alfie May
Vadaine Oliver  9′ 84′
46′ Jonte Smith
Paul Anderson
62′ Rohan Ince
Chris Lines
Max Sheaf
James Olayinka71′ 79′
62′ Alex Addai
Harry Smith84′
81′ Tom Nichols
Matthew Warburton
46′ Reuben James Reid
Andrew Williams

Zespół Northampton Town zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Northampton Town przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Northampton Town w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.