Liga angielska - League One: Oxford United FC - Wycombe Wanderers FC 1-2 (0-1)

13 lipca na Wembley Stadium w Londynie odbył się pojedynek rozgrywek angielskiej League One pomiędzy drużynami Oxford Utd a Wycombe Wanderers. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Wycombe Wanderers 2-1, który zdobył League One.

J. Jacobson 79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań jedenastka Wycombe Wanderers wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Wycombe Wanderers otworzyli wynik. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Anthony Stewart. Przy zdobyciu bramki pomagał Joe Jacobson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Áleksowi Gorrínowi z Oxford Utd. Była to 27. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Wycombe Wanderers.

Na drugą połowę jedenastka Oxford Utd wyszła w zmienionym składzie, za Áleksa Gorrína wszedł Liam Kelly. Trener Wycombe Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Alexander Pattison, a murawę opuścił Matt Bloomfield.

Wysiłki podejmowane przez zespół Oxford Utd w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mark Sykes. Sytuację bramkową stworzył James Henry.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Wycombe Wanderers doszło do zmiany. Curtis Thompson wszedł za Nnamdiego Ofoborha. W 62. minucie Alex Samuel zastąpił Adebaya Akinfenwę. W 71. minucie arbiter pokazał kartkę Curtisowi Thompsonowi, piłkarzowi Wycombe Wanderers.

Kibice Oxford Utd nie mogli już doczekać się wprowadzenia Anthony'ego Forde'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Sam Long. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Oxford Utd doszło do zmiany. Daniel Agyei wszedł za Jamesa Henry'ego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wycombe Wanderers w 79. minucie spotkania, gdy Joe Jacobson strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 89. minucie Marcus Browne został zmieniony przez Benjamina Woodburna, co miało wzmocnić jedenastkę Oxford Utd. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Freda Onyedinmę na Nicholasa Freemana. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Darius Charles
79′ Sam Long
Jack Grimmer
Elliott Jordan Moore
Joe Jacobson  79′ (k.)
 57′ Mark Sykes
Anthony Stewart  9′
89′ Marcus Browne
Matt Bloomfield46′
Cameron Brannagan
David Wheeler
27′ 46′ Alejandro Rodríguez Gorrín
Dominic Gape
Josh Ruffles
Nnamdi Ofoborh62′
79′ James Henry
Giles Phillips
79′ Anthony Forde
Nicholas Freeman90′
James Hanson
Josh Parker
46′ Liam Kelly
Alexander Pattison46′
89′ Benjamin Woodburn
Curtis Thompson62′ 71′
79′ Daniel Agyei
Adebayo Akinfenwa62′
Jamie Mackie
Scott Kashket

Przewaga zespołu Oxford Utd w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.