Liga angielska - League One: Oxford United FC - Portsmouth FC 1-1 (1-1,1-1)

6 lipca na The Kassam Stadium odbył się pojedynek rozgrywek angielskiej League One pomiędzy drużynami Oxford Utd a Portsmouth FC. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

M. Harness 38'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 starcia drużyna Oxford Utd wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Portsmouth FC (”Pompey”) w 38. minucie spotkania, gdy Marcus Harness zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Ellis Harrison.

W trzeciej minucie doliczonego czasu bramkę samobójczą strzelił zawodnik Portsmouth FC Ellis Harrison. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Sam Longowi, zawodnikowi Oxford Utd. Po godzinie gry w drużynie Portsmouth FC doszło do zmiany. Lee Brown wszedł za Steve'a Seddona.

W tej samej minucie trener Portsmouth FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł John Marquis, a murawę opuścił Ellis Harrison. A trener Oxford Utd wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matta Taylora. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż 13 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Jamie Mackie. W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Johna Marquisa z ”Pompey”, a w 73. minucie Marcusa Browne'a z drużyny przeciwnej.

W 81. minucie Marcus Harness zastąpił Andy'ego Cannona. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Ronan Curtis z Portsmouth FC. W drugiej połowie nie padły gole.

Alex Bass
91′ Robert Dickie
James Bolton120′
58′ 120′ Sam Long
Christian Burgess
Elliott Jordan Moore
Sean Raggett
85′ Mark Sykes
Steve Seddon60′
73′ 86′ Marcus Browne
Ronan Curtis90′
Cameron Brannagan
Marcus Harness  38′ 81′
103′ 120′ Alejandro Rodríguez Gorrín
Cameron McGeehan
Josh Ruffles
Bryn Morris
100′ James Henry
Ryan Williams114′
63′ Jamie Mackie
Ellis Harrison 45′ (samob.) 60′
Jack Stevens
Craig MacGillivray
Robert Atkinson
Lee Brown60′
120′ John Mousinho
Paul Downing
100′ Anthony Forde
Andy Cannon81′
86′ James Hanson
Gareth Evans120′
Liam Kelly
Ross McCrorie
120′ Benjamin Woodburn
Tom Naylor
85′ Daniel Agyei
Oliver Hawkins114′
63′ 107′ Matt Taylor
John Marquis60′ 64′

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Oxford Utd: Robertowi Dickiemu w 91. i Áleksowi Gorrínowi w 103. minucie. W 100. minucie w zespole Oxford Utd doszło do zmiany. Anthony Forde wszedł za Jamesa Henry'ego.

W pierwszych minutach drugiej części dogrywki arbiter pokazał kartkę Mattowi Taylorowi z drużyny gospodarzy. W 114. minucie Ryan Williams został zmieniony przez Olivera Hawkinsa, a w pierwszej minucie doliczonego czasu dogrywki za Jamesa Boltona wszedł na boisko Gareth Evans, co miało wzmocnić jedenastkę ”Pompey”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sam Longa na Benjamina Woodburna oraz Áleksa Gorrína na Johna Mousinha. W dogrywce nie padły bramki.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsza okazała się drużyna gospodarzy. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 5-4. Największym pechowcem okazał się Cameron McGeehan, który nie wykorzystał karnego.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Oxford Utd, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedenastka Oxford Utd wymieniła sześciu graczy. Natomiast zespół gości wymienił pięciu graczy.