Liga angielska - 9. kolejka League Two: Mansfield Town FC - Barrow AFC 2-4 (1-2)

27 października na One Call Stadium odbył się mecz 9. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Mansfield Town i Barrow AFC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Barrow AFC 4-2.

H. Biggins 79'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Barrow AFC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Bradley Barry. Asystę przy golu zanotował Josh Kay.

W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matthew Platta z Barrow AFC, a w 21. minucie Aarona O'Driscolla z drużyny przeciwnej.

Niedługo później Patrick Brough wywołał eksplozję radości wśród kibiców Barrow AFC, zdobywając kolejną bramkę w 23. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Harrison Biggins.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 35. minucie bramkę kontaktową zdobył James Perch.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Josh Kay, piłkarz gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aaron O'Driscoll osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 21. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barrow AFC w 61. minucie spotkania, gdy Josh Kay strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Luke James.

W 68. minucie Nicky Maynard został zmieniony przez Jamiego Reida. W tej samej minucie w drużynie Mansfield Town doszło do zmiany. George Maris wszedł za Jamesa Percha. Po chwili trener Barrow AFC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Jasona Taylora. Na boisko wszedł Chris Taylor, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku celnym strzałem popisał się Harrison Biggins. Bramka padła po podaniu Bradleya Barry'ego.

W 81. minucie w zespole Barrow AFC doszło do zmiany. Jayden Reid wszedł za Diora Angusa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W samej końcówce spotkania wynik ustalił Henry Charsley.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Bradleyowi Barry'emu z Barrow AFC. Była to 90. minuta meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-4.

Sam Hird
21′ 51′ Aaron O'Driscoll
Patrick Brough  23′
Farrend Rawson
Matthew Platt15′
Kellan Gordon
Bradley Barry  10′ 90′
 89′ Henry Charsley
Mike Jones
George Lapslie
Harrison Biggins  79′
Stephen McLaughlin
Luke James
 35′ 68′ James Perch
Josh Kay  61′ 43′
Andy Cook
Jason Taylor74′
68′ Nicky Maynard
Callum Gribbin
68′ George Maris
Chris Taylor74′
68′ Jamie Reid
Jayden Reid81′
Tyrese Sinclair

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Barrow AFC pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół Barrow AFC w drugiej połowie także wymienił dwóch graczy.