Liga angielska - 9. kolejka League Two: Forest Green Rovers FC - Grimsby Town FC 1-0 (1-0)

W spotkaniu 9. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 27 października, drużyna Forest Green Rovers wygrała z Grimsby Town 1-0 (1-0). Mecz odbył się na The Innocent [Insert Name Here] Stadium w Nailsworth.

9. kolejka Anglia - League Two
2020-10-27 20:00 | Stadion: The innocent New Lawn Stadium | Arbiter: James Adcock
Forest Green Rovers FC
Grimsby Town FC
1
0
J. Young 24'

Już w pierwszych minutach jedenastka Grimsby Town próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedynego gola meczu strzelił Jake Young dla drużyny Forest Green Rovers. Bramka padła w tej samej minucie. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Liam Kitching.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Forest Green Rovers.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę otrzymał Carl Winchester z Forest Green Rovers. W 55. minucie za Jake Younga wszedł Daniel Sweeney.

W 58. minucie w jedenastce Grimsby Town doszło do zmiany. Virgil Gomis wszedł za Jamesa Hansona. Trener Grimsby Town postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Duncana Idehena i na pole gry wprowadził napastnika Montela Gibsona, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Grimsby Town doszło do zmiany. Matt Green wszedł za Owena Windsora.

Po chwili trener Forest Green Rovers postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nicky'ego Caddena wszedł Jayden Richardson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 79. minucie w drużynie Forest Green Rovers doszło do zmiany. Josh March wszedł za Odina Baileya. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartkami Udokę Godwina-Malife'a z Forest Green Rovers i Terry'ego Taylora, Matta Greena z jedenastki gości.

James McKeown
90′ Udoka Godwin-Malife
Terry Taylor90′
79′ Odin Bailey
James Morton
74′ Nicky Cadden
Danny Preston
48′ Carl Winchester
James Tilley
Jamille Matt
James Hanson58′
 24′ 54′ Jake Young
Owen Windsor66′
Lewis Thomas
Ollie Battersby
Dominic Bernard
Virgil Gomis58′
74′ Jayden Richardson
Bilel Mohsni
Aaron Collins
Daniel Rose
79′ Josh March
Luke Spokes
Mathew Stevens
Montel Gibson58′
54′ Daniel Sweeney
Matt Green66′ 90′

Przewaga zespołu Grimsby Town w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.