Liga angielska - 9. kolejka League Two: Bolton Wanderers FC - Bradford City AFC 1-0 (1-0)

W spotkaniu 9. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 27 października, jedenastka Boltonu Wanderers wygrała z Bradford City 1-0 (1-0). Mecz odbył się na University of Bolton Stadium.

N. Delfouneso 13'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) zdobył Nathan Delfouneso w 13. minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ryan Delaney z drużyny gospodarzy. Była to 27. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Boltonu Wanderers.

W 51. minucie sędzia ukarał kartką Finna Cousina-Dawsona, piłkarza Bradford City. W 65. minucie Harry Brockbank został zastąpiony przez Jamiego Mascolla.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Bradford City doszło do zmiany. Harry Pritchard wszedł za Finna Cousina-Dawsona. W 70. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 76. minucie Billy Clarke został zmieniony przez Austina Samuelsa, co miało wzmocnić drużynę Bradford City. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrew Tutte'a na Brandona Comleya w tej samej minucie oraz Arthura Gnahouę na Ronana Darcy'ego w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Minutę później sędzia przyznał kartkę Ronanowi Darcy'emu z Boltonu Wanderers. W drugiej połowie nie padły bramki.

Anthony O'Connor
27′ Ryan Delaney
Bryce Hosannah
65′ Harry Brockbank
Elliot Watt
76′ Andrew Tutte
Connor Wood
Alistair Crawford
Callum Cooke
90′ Arthur Gnahoua
Billy Clarke 70′ (k.) 76′
 13′ Nathan Delfouneso
Reece Staunton
76′ Brandon Comley
Dylan Mottley-Henry
65′ Jamie Mascoll
Harry Pritchard69′
90′ 90′ Ronan Darcy
Austin Samuels76′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Boltonu Wanderers, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Bradford City w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.