Liga angielska - 9. kolejka League One: Portsmouth FC - Northampton Town FC 4-0 (1-0)

27 października na Fratton Park odbył się pojedynek 9. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Portsmouth FC i Northampton Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Portsmouth FC 4-0.

M. Harness 83'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Portsmouth FC (”Pompey”) w 39. minucie spotkania, gdy John Marquis strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Cianowi Bolgerowi z Northampton Town. Była to 43. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Pompey”.

Jedenastka Northampton Town ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu John Marquis.

Prawie natychmiast Ronan Curtis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Portsmouth FC, zdobywając kolejną bramkę w 50. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andy Cannon.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Ryanowi Williamsowi z zespołu gospodarzy. W 58. minucie Christopher Missilou zastąpił Dannego Rosego. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartką został ukarany Marcus Harness, zawodnik gospodarzy.

Po chwili trener Northampton Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Caleb Chukwuemeka, a murawę opuścił Ricky Korboa. W 78. minucie w drużynie Northampton Town doszło do zmiany. Joe Martin wszedł za Alana Sheehana.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Pompey” w 83. minucie spotkania, gdy Marcus Harness strzelił czwartego gola. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Andy Cannon.

Niedługo później trener Portsmouth FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 90. minucie zastąpił zmęczonego Andy'ego Cannona. Na boisko wszedł Ben Close, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Portsmouth FC doszło do zmiany. Bryn Morris wszedł za Ryana Williamsa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Jack Sowerby
57′ 90′ Ryan Williams
Michael Harriman
90′ Andy Cannon
Christopher Missilou58′
 50′ Ronan Curtis
Ryan Watson
 39′, 47′ John Marquis
Harry Smith
 83′ 60′ Marcus Harness
Joe Martin78′
90′ Ben Close
Luka Račić
Haji Mnoga
Nicky Adams
90′ Bryn Morris
Caleb Chukwuemeka66′
Jordie Hiwula-Mayifuila
Danny Rose58′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Portsmouth FC, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Drużyna ”Pompey” w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.