Liga angielska - 9. kolejka League One: Ipswich Town - Gillingham FC 1-0 (0-0)

W meczu 9. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 27 października, drużyna Ipswich Town wygrała z Gillingham FC 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Portman Road.

T. Bishop 86'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Ipswich Town (”The Tractor Boys”) wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna ”The Tractor Boys” próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Alexandrowi MacDonaldowi z zespołu gości. Była to 27. minuta starcia.

W 33. minucie w jedenastce Gillingham FC doszło do zmiany. Joe Walsh wszedł za Jacka Bonhama. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Andre'owi Dozzellowi z Ipswich Town. W 68. minucie Freddie Sears został zastąpiony przez Armanda Dobrę.

W 76. minucie Jack Lankester został zmieniony przez Emyra Huwsa, co miało wzmocnić drużynę ”The Tractor Boys”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Jacksona na Scotta Robertsona.

Jedyną bramkę meczu dla Ipswich Town zdobył Teddy Bishop w 86. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Stephen Ward.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Teddemu Bishopowi, piłkarzowi gospodarzy. W 89. minucie w zespole ”The Tractor Boys” doszło do zmiany. Keanan Bennetts wszedł za Teddego Bishopa. W następstwie utraty gola trener Gillingham FC postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Kyle'a Dempseya i na pole gry wprowadził napastnika Vadaine'a Olivera, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Zechariah Medley
 86′ 88′ 89′ Teddy Bishop
Jordan Graham
57′ Andre Dozzell
Robbie McKenzie
76′ Jack Lankester
Kyle Dempsey90′
Gwion Edwards
Alexander MacDonald27′
Oliver Hawkins
John Akinde
68′ Freddie Sears
Josh Eccles
68′ Armando Dobra
Scott Robertson77′
76′ Emyr Huws
Matthew Willock
89′ Keanan Bennetts
Henry Woods
Tyreece Simpson
Vadaine Oliver90′

Drużyna Ipswich Town była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki ”The Tractor Boys”, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.