Liga angielska - 9. kolejka League One: Fleetwood Town FC - Shrewsbury Town FC 1-0 (1-0)

27 października na Highbury Stadium odbył się pojedynek 9. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Fleetwood Town i Shrewsbury Town. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fleetwood Town 1-0.

C. Evans 25'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Fleetwood Town wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu zdobył Ched Evans dla jedenastki Fleetwood Town. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Daniel Andrew.

W 27. minucie w zespole Fleetwood Town doszło do zmiany. Callum Camps wszedł za Jaya Matete'a. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Chedowi Evansowi z Fleetwood Town. Była to 36. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fleetwood Town.

Trener Shrewsbury Town postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Marca Pugha i na pole gry wprowadził napastnika Leona Clarke'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 59. minucie kartkę otrzymał Charlie Daniels z jedenastki gości.

W 61. minucie Mark Duffy został zastąpiony przez Glenna Whelana. W 66. minucie Ryan Barnett został zmieniony przez Joshuę Danielsa, a za Brada Walkera wszedł na boisko Aaron Pierre, co miało wzmocnić zespół Shrewsbury Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wesa Burnsa na Josha Morrisa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Josh Vela
82′ Wes Burns
Oliver Norburn
Paddy Madden
Brad Walker89′
27′ Jay Matete
Ryan Barnett66′
61′ Mark Duffy
Daniel Udoh
 25′ 36′ Ched Evans
Marc Pugh53′
Alex Cairns
Cameron Gregory
Harrison Holgate
Aaron Pierre89′
27′ Callum Camps
Scott High
Barrie McKay
Shilow Tracey
82′ Josh Morris
Jan Žambůrek
61′ Glenn Whelan
Leon Clarke53′
Harvey Saunders
Joshua Daniels66′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.