Liga angielska - 9. kolejka League One: Charlton Athletic FC - Oxford United FC 2-0 (2-0)

27 października na The Valley w Londynie odbyło się starcie 9. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Charltonu Athletic i Oxford Utd. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Charltonu Athletic 2-0.

A. Shinnie 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Oxford Utd wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Álex Gorrín z zespołu gości. Była to 25. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Charltonu Athletic (”The Addicks”) w 32. minucie spotkania, gdy Conor Washington strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Andrew Shinnie.

Drużyna Oxford Utd ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Andrew Shinnie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Między 47. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie za Áleksa Gorrína wszedł Liam Kelly.

W tej samej minucie w drużynie Oxford Utd doszło do zmiany. Daniel Agyei wszedł za Olamide'a Shodipa. W 66. minucie czerwoną kartkę obejrzał Ryan Inniss, tym samym zespół gospodarzy musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Chris Gunter z Charltonu Athletic.

W 79. minucie w drużynie Oxford Utd doszło do zmiany. Rob Hall wszedł za Anthony'ego Forde'a. Chwilę później trener ”The Addicks” postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Omara Boglego wszedł Ben Purrington, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Oxford Utd: Elliottowi Moore'owi w 87. minucie i Liamowi Kelly'emu w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania.

Dwie minuty później w zespole ”The Addicks” doszło do zmiany. Jake Forster-Caskey wszedł za Conora Washingtona.

Simon Eastwood
73′ Chris Gunter
Sean Clare
61′ 66′ Ryan Inniss
Elliott Jordan Moore87′
Akin Famewo
Sam Long
Ian Maatsen
Josh Ruffles
 45′ Andrew Shinnie
Anthony Forde79′
47′ Ben Watson
Mark Sykes
Darren Pratley
Alejandro Rodríguez Gorrín25′ 63′
Paul Smyth
James Henry
82′ Omar Bogle
Matt Taylor62′
 32′ 90′ Conor Washington
Olamide Shodipo63′
Ashley Maynard-Brewer
Jack Stevens
82′ Ben Purrington
Michael Elechi
Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke
John Mousinho
90′ Jake Forster-Caskey