Liga angielska - 9. kolejka Championship: Wycombe Wanderers - Sheffield Wednesday 1-0 (1-0)

W starciu 9. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 31 października, jedenastka Wycombe Wanderers wygrała z Sheffield Wednesday 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Adams Park w High Wycombe.

D. Wheeler 45'

Już w pierwszych minutach zespół Sheffield Wednesday próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Callumowi Patersonowi z Sheffield Wednesday. Była to 32. minuta meczu.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył David Wheeler dla jedenastki Wycombe Wanderers. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Joe Jacobson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Wycombe Wanderers.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Joe Jacobsona z Wycombe Wanderers, a w 49. minucie Barry'ego Bannana z drużyny przeciwnej. W 55. minucie za Dennisa Adenirana wszedł Matt Bloomfield.

Trener Sheffield Wednesday postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Kadeema Harrisa i na pole gry wprowadził napastnika Isaiaha Browna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 67. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy Wycombe Wanderers: David Wheeler, Adebayo Akinfenwa, na ich miejsce weszli: Fred Onyedinma, Uche Ikpeazu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joeya Pelupessy'ego, Jacka Marriotta zajęli: Elias Kachunga, Jordan Rhodes. W doliczonej drugiej minucie spotkania kartkę otrzymał Ryan Allsop z drużyny gospodarzy.

Akinfenwa
90′ Ryan Allsop
Dominic Iorfa
46′ Joe Jacobson
Kadeem Harris60′
55′ Dennis Adeniran
Barry Bannan49′
 45′ 71′ David Wheeler
Callum Paterson32′
72′ Adebayo Akinfenwa
Jack Marriott77′
David Stockdale
Cameron Dawson
Ryan Tafazolli
Fisayo Dele-Bashiru
55′ Matt Bloomfield
Moses Odubajo
Anis Mehmeti
Alex Hunt
72′ Uche Ikpeazu
Isaiah Brown60′
71′ Fred Onyedinma
Elias Kachunga67′
Alex Samuel
Jordan Rhodes77′

Jedenastka Sheffield Wednesday miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.