Liga angielska - 9. kolejka Championship: AFC Bournemouth - Derby County 1-1 (0-1)

31 października na Vitality Stadium odbyło się spotkanie 9. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Bournemouth i Derby County. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

G. Shinnie 13'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Derby County (”Barany”) wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jasona Knighta z Derby County, a w 12. minucie Philipa Billinga z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Derby County w 13. minucie spotkania, gdy Graeme Shinnie zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Martyn Waghorn.

W 24. minucie kartkę obejrzał Diego Rico z ”The Cherries”. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Baranego”.

Na drugą połowę drużyna Bournemouth wyszła w zmienionym składzie, za Juniora Stanislasa wszedł Joshua Kojo. W 61. minucie Wayne Rooney zastąpił Duane Holmesa.

W 69. minucie Jack Stacey został zmieniony przez Davida Brooksa, a za Philipa Billinga wszedł na boisko Rodrigo Riquelme, co miało wzmocnić zespół ”The Cherries”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mike te na Andre'a Wisdoma.

Dopiero w drugiej połowie Rodrigo Riquelme wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Cherries”, zdobywając bramkę w 81. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomógł Diego Rico.

W doliczonej drugiej minucie spotkania w jedenastce Derby County doszło do zmiany. Louie Sibley wszedł za Martyna Waghorna. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Mike te Wierik81′
24′ Diego Rico Salguero
Matt Clarke
Steve Cook
Curtis Davies
12′ 76′ Philip Billing
Nathan Byrne
69′ Jack Stacey
Jason Knight2′
Lewis Cook
Lee Buchanan
Adam Smith
Graeme Shinnie  13′
46′ Junior Stanislas
Craig Forsyth
69′ David Brooks
Andre Wisdom81′
Dan Gosling
Krystian Bielik
76′  81′ Rodrigo Riquelme Reche
Duane Holmes61′
46′ Joshua Christian Kojo King
Louie Sibley90′
Sam Surridge
Colin Kazim-Richards

Przewaga zespołu ”The Cherries” w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Bournemouth, a piłkarzom gości pokazał jedną.