Liga angielska - 8. kolejka League Two: Stevenage FC - Leyton Orient 0-2 (0-0)

24 października na The Lamex Stadium odbył się pojedynek 8. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Stevenage FC i Leyton Orient. Starcie zakończyło się zwycięstwem Leyton Orient 2-0.

C. Wilkinson 66'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań zespół Stevenage FC wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Taktyka trenera zespołu Stevenage FC już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Stevenage FC. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Leyton Orient wyszła w zmienionym składzie, za Ruela Sotiriou wszedł Jordan Maguire-Drew. W 61. minucie Danny Newton zastąpił Iniha Effionga.

Trener Stevenage FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Elliotta Lista i na pole gry wprowadził napastnika Tyrone'a Marsha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Bramkarz Stevenage FC wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 62. minucie Jordan Maguire-Drew dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Danny Johnson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leyton Orient w 66. minucie spotkania, gdy Conor Wilkinson zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomógł Jobi McAnuff.

W 67. minucie Jobi McAnuff został zmieniony przez Louisa Dennisa, a za Conora Wilkinsona wszedł na boisko Josh Wright, co miało wzmocnić jedenastkę Leyton Orient. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bena Cokera na Aramide'a Oteha. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Stevenage FC: Remeao Huttonowi w 70. minucie i Aramide'owi Otehowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Daniel Happe
70′ Remeao Hutton
James Brophy
Elliot Osborne
Jobi McAnuff67′
69′ Ben Coker
Craig Clay
Arthur Read
Ousseynou Cissé
Jack Aitchison
Conor Wilkinson  66′ 79′
61′ Elliott List
Danny Johnson
61′ Danny Newton
James Dayton
61′ Inih Effiong
Jordan Maguire-Drew46′  62′
61′ Tyrone Marsh
Josh Wright79′
69′ 90′ Aramide Oteh
Louis Dennis67′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Leyton Orient żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.