Liga angielska - 8. kolejka League One: Lincoln City - Ipswich Town 1-0 (0-0)

24 października na LNER Stadium odbył się mecz 8. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Lincoln City i Ipswich Town. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lincoln City 1-0.

J. Grant 77'

Już w pierwszych minutach zespół Ipswich Town (”The Tractor Boys”) próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedynego gola z karnego strzelił Jorge Grant dla drużyny Lincoln City. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 80. minucie Jack Lankester został zmieniony przez Keanana Bennettsa. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Lincoln City doszło do zmiany. Tom Hopper wszedł za Brennana Johnsona. W doliczonej drugiej minucie meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Conorowi McGrandlesowi z Lincoln City.

Trzy minuty później za czerwoną kartkę zszedł z boiska John Nolan osłabiając tym samym drużynę Ipswich Town. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w szóstej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Adetayowi Edunowi i Teddemu Bishopowi.

James Wilson
90′ Adetayo Edun
Stephen Ward
James Jones
Teddy Bishop90′
90′ Conor McGrandles
John Nolan90′
Liam Bridcutt
Andre Dozzell
Harry Anderson
Jack Lankester80′
84′ Brennan Johnson
Oliver Hawkins
 77′ (k.) Jorge Grant
Emyr Huws
84′ Tom Hopper
Keanan Bennetts80′
Jamie Soule
Freddie Sears

Przewaga drużyny ”The Tractor Boys” w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Zespół ”The Tractor Boys” w drugiej połowie także wymienił jednego gracza.