Liga angielska - 8. kolejka League One: Hull City AFC - Peterborough United FC 1-2 (1-0)

W starciu 8. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 24 października, drużyna Hull City przegrała z Peterborough United 1-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na KCOM Stadium.

S. Dembélé 75'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą pierwsza i trzecia jedenastka League' Onego.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów drużyna Hull City (”Tygrysy”) wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Calluma Eldera z ”Tygrysów”, a w 33. minucie Nathana Thompsona z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hull City w 36. minucie spotkania, gdy Mallik Wilks zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Josh Magennis.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hull City.

W 51. minucie w zespole Peterborough United doszło do zmiany. Flynn Clarke wszedł za Ryana Brooma.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie gola wyrównującego strzelił Jonson Clarke-Harris. Przy zdobyciu bramki asystował Joe Ward.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Richardowi Smallwoodowi, zawodnikowi gospodarzy. W 72. minucie Josh Magennis został zmieniony przez Toma Eavesa. W tej samej minucie w jedenastce Hull City doszło do zmiany. Hakeeb Adelakun wszedł za Keane'a Lewisa-Pottera.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Peterborough United przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie wynik ustalił Siriki Dembélé. Bramka padła po podaniu Joe Warda.

Niedługo później trener Peterborough United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia zastąpił zmęczonego Nathana Thompsona. Na boisko wszedł Niall Mason, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Dwie minuty później arbiter pokazał kartkę George'owi Honeymanowi z ”Tygrysów”. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Frankie Kent
19′ Callum Elder
Jack Taylor
Greg Docherty
Joe Ward
65′ Richard Smallwood
Reece Brown
90′ George Honeyman
Dan Butler
 36′ Mallik Wilks
Ryan Broom51′
72′ Josh Magennis
Jonson Clarke-Harris  63′
72′ Keane Lewis-Potter
Niall Mason90′
72′ Hakeeb Adelakun
Flynn Clarke51′
Regan Slater
Ethan Hamilton
72′ Tom Eaves
Louis Samuel Reed
Thomas Mayer
Mohamed Eisa

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Peterborough United pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Jedenastka Peterborough United w drugiej połowie również wymieniła dwóch zawodników.