Liga angielska - 8. kolejka League One: Burton Albion FC - AFC Wimbledon 1-1 (0-0)

24 października na Pirelli Stadium w Burton-upon-Trencie odbył się pojedynek 8. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Burton Albion i Wimbledon. Mecz zakończył się remisem 1-1.

R. Longman 65'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Burton Albion wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Wimbledon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 19. minucie na plac gry wszedł Anthony Hartigan, a murawę opuścił Jaakko Oksanen.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Burton Albion: Ciaranowi Gilliganowi w 24. i Lukasowi Akinsowi w 28. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Wimbledon rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jacka Rudoniego wszedł Ryan Longman.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Wimbledon otworzyli wynik. W 65. minucie bramkę zdobył Ryan Longman. Przy strzeleniu gola asystował Steve Seddon.

Zespół Wimbledon krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Kane Hemmings. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Colin Daniel.

W 71. minucie za Daniela Csókę wszedł Ethan Chislett. Trener Burton Albion postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Indianę Dencheva i na pole gry wprowadził napastnika Nialla Ennisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Shane McLoughlin
24′ Ciaran Gilligan
Alex Woodyard
Steven Lawless
Callum Reilly
Stephen Quinn
Steve Seddon
28′ Lukas Akins
Jaakko Oksanen19′
 66′ Kane Hemmings
Joe Pigott
78′ Indiana Denchev Vassilev
Ethan Chislett71′
78′ Niall Ennis
Anthony Hartigan19′
Joe Powell
Ryan Longman46′  65′
Luke Varney
Ollie Palmer

Przewaga jedenastki Burton Albion w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Burton Albion przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast jedenastka Wimbledon wykorzystała wszystkie zmiany.