Liga angielska - 8. kolejka Championship: Brentford FC - Norwich City 1-1 (1-0)

W spotkaniu 8. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 27 października, zespół Brentford FC zremisował z Norwich City 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Brentford Community Stadium. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Płachetę występującego w Norwich City (”Kanarki”).

8. kolejka Anglia - Championship
2020-10-27 20:45 | Stadion: Brentford Community Stadium | Arbiter: Jeremy Simpson
Brentford FC
Norwich City
1
1
I. Toney 27'
K. McLean 87'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Norwich City wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brentford FC w 27. minucie spotkania, gdy Ivan Toney zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Bryan Mbeumo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Brentford FC.

Na drugą połowę drużyna Norwich City wyszła w zmienionym składzie, za Todda Cantwella wszedł Przemysław Płacheta. W 59. minucie Saman Ghoddos został zmieniony przez Sergiego Canósa.

W 69. minucie w zespole Norwich City doszło do zmiany. Kenny McLean wszedł za Olivera Skippa. Trener ”Kanarki” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Lukasa Ruppa i na pole gry wprowadził napastnika Jordana Hugilla, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespoły zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bena Gibsona z ”Kanarki”, a w 80. minucie Vitalego Janelta z drużyny przeciwnej.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 97 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Kenny McLean. Bramka padła po podaniu Emiliana Buendíi.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Oliver Skipp69′
70′ Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Emiliano Buendía
Mathias Jensen
Todd Cantwell46′
Bryan Mbeumo
Lukas Rupp69′
 27′ 83′ Ivan Toney
Mario Vrančić
59′ Saman Ghoddos
Przemysław Płacheta46′
59′ Sergi Canós Tenes
Marco Stiepermann
Tarique Fosu
Alexander Banor Tettey
70′ 80′ Vitaly Janelt
Jordan Hugill69′
83′ Marcus Forss

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.