Liga angielska - 8. kolejka Championship: Blackburn Rovers FC - Reading FC 2-4 (1-3)

27 października na Ewood Park odbyło się spotkanie 8. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Blackburnu Rovers i Reading FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Reading FC 4-2.

Lucas João 82'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków jedenastka Reading FC (”The Royals”) wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Reading FC otworzyli wynik. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Yakou Meïté. Przy zdobyciu bramki pomógł Lucas João.

Piłkarze Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Adam Armstrong. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Harvey Elliott.

W piątej minucie po rozpoczęciu kartkę obejrzał Lewis Holtby z Blackburnu Rovers.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Reading FC w 15. minucie spotkania, gdy Michael Olise strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Alfy Semeda.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna ”The Royals”, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie wynik na 1-3 podwyższył Josh Laurent.

W 20. minucie kartkę dostał Tom Trybull, zawodnik gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 62. minucie w jedenastce Blackburnu Rovers doszło do zmiany. Sam Gallagher wszedł za Corry'ego Evansa.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Adam Armstrong po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-3. Asystę przy bramce zaliczył Joe Rankin-Costello.

W 73. minucie Yakou Meïté został zastąpiony przez Omatsone'a Alukę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Reading FC: Rafaelowi w 76. i Lucasowi João w 79. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 82. minucie wynik ustalił Lucas João. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Alfa Semedo.

Chwilę później trener ”The Royals” postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lucasa João wszedł Thomas Mcintyre, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Reading FC utrzymać prowadzenie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-4.

Omar Richards
5′ 82′ Lewis Harry Holtby
Andrew Ferai Rinomhota
20′ Tom Trybull
Alfa Semedo Esteves
62′ Corry Evans
Josh Laurent  18′
Harvey Elliott
Michael Olise  15′
 3′, 66′ Adam Armstrong
Lucas Eduardo Santos João  82′ 79′ 85′
81′ Ben Brereton
Thomas Mcintyre85′
82′ John Buckley
Tennai Watson
Jacob Davenport
Omatsone Folarin Aluko73′
81′ Tyrhys Dolan
Dejan Tetek
62′ Sam Gallagher
George Alexandru Puşcaş

Przewaga jedenastki Blackburnu Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół ”The Royals” w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.