Liga angielska - 7. kolejka League Two: Stevenage FC - Newport County AFC 0-1 (0-1)

20 października na The Lamex Stadium odbył się pojedynek 7. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Stevenage FC i Newport County. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Newport County 1-0.

T. Abrahams 8'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Stevenage FC wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Newport County zdobył z rzutu karnego Tristan Abrahams w ósmej minucie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Stevenage FC: Elliotowi Osborne'owi w 30. i Scottowi Cuthbertowi w 38. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Newport County.

Trener Stevenage FC postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Romaina Vincelota i na pole gry wprowadził napastnika Arthura Reada. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 65. minucie Tristan Abrahams został zastąpiony przez Padraiga Amonda.

Chwilę później trener Newport County postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Scotta Twine'a wszedł Scott Bennett, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Newport County utrzymać prowadzenie. W 74. minucie Aramide Oteh został zmieniony przez Tyrone'a Marsha, a za Remeao Huttona wszedł na boisko Inih Effiong, co miało wzmocnić jedenastkę Stevenage FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Saikou Janneha na Robbiego Willmotta. W drugiej połowie nie padły gole.

Mickey Demetriou
38′ Scott Cuthbert
Matthew Dolan
80′ Remeao Hutton
Liam Shephard
62′ Romain Vincelot
Scott Twine68′
Ben Coker
Ryan Haynes
30′ Elliot Osborne
Joss Labadie
Danny Newton
Josh Sheehan
Jack Aitchison
Tristan Abrahams  8′ (k.) 65′
74′ Aramide Oteh
Kevin Ellison
80′ Inih Effiong
Robbie Willmott84′
74′ Tyrone Marsh
Padraig Amond65′
62′ Arthur Read
Jamie Proctor

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Newport County żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.