Liga angielska - 7. kolejka League Two: Oldham Athletic AFC - Carlisle United FC 1-1 (0-0)

20 października na Boundary Park odbył się pojedynek 7. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Oldham AFC i Carlisle Utd. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

A. Hayden 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Carlisle Utd wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Oldham AFC rozpoczął w zmienionym składzie, za Brice'a Ntambwego wszedł Dylan Bahamboula.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Carlisle Utd nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 54. minucie bramkę zdobył Aaron Hayden. Asystę przy golu zaliczył Callum Guy.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Jordanowi Barnettowi z Oldham AFC. Była to 61. minuta meczu. W 62. minucie za Bobby'ego Granta wszedł Daniel Rowe. Po chwili trener Carlisle Utd postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Gime'a Tourégo. Na boisko wszedł Gavin Reilly, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 74. minucie w drużynie Carlisle Utd doszło do zmiany. Dean Furman wszedł za Calluma Guy'ego.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 80. minucie Zachary Dearnley wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Daniel Rowe.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 85. minucie, w drużynie Carlisle Utd za Joe Rileya wszedł Connor Malley, a w zespole Oldham AFC Kyle Jameson zmienił Harrisona Clarke'a. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Paul Farman
46′ Brice Ntambwe
George Tanner
85′ Kyle Jameson
Callum Guy74′
61′ Jordan Barnett
Joe Riley85′
Alfie John McCalmont
Jon Mellish
 80′ Zachary Dearnley
Joshua Kayode
62′ Bobby Grant
Jack Armer
46′ Dylan Bahamboula
Max Hunt
85′ Harrison Clarke
Taylor Charters
Davis Keillor-Dunn
Dean Furman74′
Callum Whelan
Connor Malley85′
62′ Daniel Lucas Rowe
Gavin Reilly71′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Oldham AFC przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.